Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Ostrava zvažuje zápasy na stadionu

24 2006
Ostrava - Volejbaloví příznivci stále čekají na verdikt vedení mistrovského klubu DHL Ostrava. Budou ostravští volejbalisté poprvé v historii hrát prestižní Ligu mistrů, nebo ne? "Neustále jednáme. Zase jsme o krok dále," uvedl šéf ostravského klubu František Kopecký. Příznivé jsou podle něj zprávy od generálního sponzora klubu.

"Ten má zájem, abychom reprezentovali v Evropě," uvedl František Kopecký. "Jenže bez podpory města by to bylo složité."
 
Problémem je především hala, v níž by se soutěž měla hrát. "Hala Sarezy v Moravské Ostravě, kde působíme, neodpovídá požadavkům na Ligu mistrů," řekl František Kopecký. V hledišti totiž musí být nejméně dvanáct set míst a kolem hřiště dostatečný prostor na reklamy.

Ostravští by tak museli zápasy s nejlepšími evropskými celky sehrát na Zimním stadionu Sarezy v Ostravě-Porubě. "Tam by nás jeden zápas vyšel na 140 tisíc korun," podotkl František Kopecký. Celkem by klub jen za pronájem haly na pět utkání v základní skupině musel zaplatit 700 000 korun.

K tomu je nutné složit vklad 26 000 eur, což je v přepočtu kolem 730 000 korun. "Liga mistrů není vůbec levná záležitost," upozornil František Kopecký. "Nicméně pro Ostravu a okolí, ale i pro náš klub by to byla obrovská událost, a tak to také vnímáme." Přihlášku do soutěže musejí Ostravští poslat do 6. června.

Autoři:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze