Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Ostrava uspořádá v roce 2017 mistrovství Evropy v krasobruslení

Čeští fanoušci možná uvidí v Ostravě na mistrovství Evropy i krasobruslaře Michala Březinu. | foto: AP

15 2014
Česká republika bude po osmnácti letech hostit mistrovství Evropy v krasobruslení. Šampionát v lednu 2017 přivítá Ostrava.

Pořadatelství České republice přidělil kongres Mezinárodní bruslařské federace (ISU) v Dublinu. Delegáti rovněž rozhodli, že světový šampionát za tři roky uspořádají v březnovém termínu Helsinky.

Česká republika naposledy hostila seniorskou elitu v roce 1999, kdy se kontinentální šampionát uskutečnil v Praze. Ostrava loni v říjnu uspořádala juniorskou Grand Prix a závod elitních juniorů bude pořádat i letos.

Vedení Českého krasobruslařského svazu (ČKS) usilovalo o přidělení ME i loni, ale pro rok 2016 uspěla Bratislava. "Nakonec jsme se rozhodli po dohodě s Českým olympijským výborem a ministerstvem školství a tělovýchovy, že budeme o Evropu usilovat až do roku 2018. Dokud máme jistotu, že bude závodit Michal Březina," řekl generální sekretář svazu Karel Oubrecht.

O evropské medaile se bude na českém, respektive československém území bojovat už podeváté v historii. Pětkrát se ME uskutečnilo v Praze, dvakrát šampionát ve federální éře hostila Bratislava a českou premiéru měl v roce 1928 v Opavě. Praha dvakrát uspořádala i mistrovství světa, naposledy v roce 1993.

"Šampionát se uskuteční v ČEZ aréně, kde je prakticky vše připraveno už nyní. I tým lidí je připraven. Musíme ale vyřešit dopravu, hotely a podobně. Práce nás čeká ještě dost," uvedl Oubrecht. Česká republika měla podle jeho informací čtyři protikandidáty a jedním z nich byl Minsk, seznam kandidátů ale ISU nezveřejňuje.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze