Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Play-off. Hlavní cíl basketbalistů z Ostravy i Opavy

Jakub Šiřina a Martin Gniadek slaví výhru Opavy. | foto: Ondřej Bičiště, MF DNES

26 2014
Minulou sezonu byla třetí Opava, rok před tím NH Ostrava. Jak moravskoslezští rivalové dopadnou v nadcházejícím ročníku Národní basketbalové ligy, která se naplno rozjede o víkendu?

S ostravskými basketbalisty se připravuje křídelník Corey Muirhead, který, ač Kanaďan jamajského původu, touží reprezentovat Česko. Proti Pardubicím, kde působil minulou sezonu, však za Ostravu nenastoupí.

BK Opava - kádr

Rozehrávači: Radim Klečka, Jakub Šiřina

Křídla: Viktor Cvek, Petr Dokoupil, Robin Matějka, Ladislav Sokolovský, Kryštof Vlček

Pivoti: Jakub Blažek, Martin Gniadek, Radim Kramný, Miroslav Kvapil

„Corey se s námi jenom připravuje,“ řekl šéf ostravského klubu Ladislav Kudela. Muirhead ještě z doby svého působení v Novém Jičíně má známé v Suchdole nad Odrou a u nich je s rodinou. „Čeká na zajímavé angažmá. My mu podmínky, jaké požaduje, dát nemůžeme,“ řekl Kudela.

Ostravští začnou ligu v pátek v 17 hodin v Pardubicích, Opava hostí v sobotu od 18.00 Kolín. Oba týmy pomýšlejí na play-off. „Pro nás to po všech změnách v mužstvu bude úspěch,“ řekl ostravský trenér Dušan Medvecký.

To opavský kádr se nezměnil. A je bez cizinců. „Je dobře, že tým zůstal pohromadě,“ řekl opavský kouč Petr Czudek. „Minulou sezonu jsme byli bronzoví, takže rádi bychom to zopakovali, nebo se k tomu přiblížili.“

NH Ostrava - kádr

Rozehrávači: Adam Číž, Danny Goins, David Šubert

Křídla: Ryley Beaumont, Václav Bujnoch, Jiří Dedek, Luděk Jurečka, Michael Medvecký, Filip Zbránek

Pivoti: Jan Koloničný, Fran Dougherty, Taylor Rohde, Adam Urbánek

Opavští ale mají potíže s marodkou. Na ní jsou hned tři pivoti - Jakub Blažek, Radim Kramný i Miroslav Kvapil.

Z Ostravy odešli zahraniční hráči a kapitán Jan Stehlík s pivotem Rostislavem Pelikánem ukončili ligovou kariéru. Posilou je americký pivot Taylor Rohde. Další tři Američané (Goins, Beaumont a Dougherty) jsou v týmu na zkoušce.

Včetně Američanů přišli samí mladíci. „Z BCM Ostrava jsme získali talentovaného dvě stě šest centimetrů vysokého pivota Jana Koloničného,“ uvedl Kudela na nadresu jedenadvacetiletého překvapení. „Po třech letech v Americe se vrátil Václav Bujnoch.“

Příležitost dostanou i sotva dospělí Rostislav Dragoun, Daniel Klimek, Jan Leczo a David Šubert.

NH se v hale Tatranu potká se studenty VŠB

Před nadcházející sezonou hlásí ostravský basketbalový klub několik novinek. Navázání spolupráce ostravského basketbalového klubu NH Ostrava a Vysoké školy báňské - Technické univerzity Ostrava je jednou z nich.

Studenti katedry tělesné výchovy u nás budou mít hodiny tělesné výchovy. Program v hale tak bude místy velmi exponovaný, přesto jsme tuto formu spolupráce přivítali a velmi rádi bychom ji do budoucna ještě rozšířili i do jiných oblastí,““ uvedl šéf ostravského klubu Ladislav Kudela.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze