Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Ostrava a Opava kralovaly v Dubové

19 2003
Ostrava, Opava - Extraligoví volejbalisté Danzasu Ostrava a Ostroje Opava ovládli prestižní turnaj ve slovenské Dubové. Oba moravskoslezské týmy se v konkurenci dvanácti mužstev z Česka, Slovenska, Polska a Maďarska dostaly do finále. V něm Ostravští porazili Opavu 2:0 (23, 17). Danzas zvítězil nad Ostrojem i v základní skupině 2:0 (18, 19).

Třetí skončila Bialsko Biala a čtvrtý maďarský mistr Kazincbarcika. Páté byly České Budějovice a šestý Zlín. Nejlepším nahrávačem turnaje byl vyhlášen Peter Goga z Opavy, nejvšestrannějším hráčem Jakub Zvolánek a blokařem Zbyněk Jedlička z Ostravy.

Ostravští se výher nebojí

"V Dubové jsme prohráli jen s polským Jastrzembie," uvedl ostravský manažer Tomáš Zedník. Z hráčů Danzasu navíc Jakub Zvolánek získal cenu pro nejvšestrannějšího hráče a Zbyněk Jedlička pro nejlepšího blokaře.

Turnaj v Dubové byl druhým i pro americkou posilu Ostravanů, smečaře Ryana Burrowa. "Měl by být pro nás velkým přínosem," uvedl Zedník, který se už více než hraní věnuje manažerské práci.  "Na smeči máme Karla Kvasničku, Ryana Burrowa a také Aleše Správku, takže jsem připravený zaskočit jen v případě nějakého zranění."

V přípravě Ostravští zatím vše vyhrávají. Nemají z tak dobrých výsledků obavy? "Už to nakousl Kuba Zvolánek," řekl Zedník. "Připomněl, že v roce 1993 jsme v létě také vyhrávali všechny turnaje a pak jsme spadli. Doufám, že tak už nedopadneme. Ostatně tehdy jsme v létě nehráli s tak kvalitními soupeři, jako letos."

Volejbalisté Danzasu zůstali na Slovensku, jsou na soustředění v Bojnicích.

Opavští dál nabírají kondici

Do Dubové jeli Opavští rovnou z kondičního soustředění v Horní Bečvě, kam se po turnaji vraceli. "Do turnaje jsme přijeli z hor, z plné fyzické přípravy," podotkl opavský manažer Lubomír Rabinský. "Například Danzas tak byl rozehranější."

Ostroj prohrál pouze s Danzasem, jinak porazil mimo jiné třetí tým polské ligy Jastrzembie 2:1, České Budějovice 2:0 a Zlín 2:1. "Potěšitelné je, že výkonnost mužstva jde nahoru," podotkl Rabinský. Do hry se už zapojil i univerzál Paták, který kvůli těžké viróze chyběl na kondičním soustředění.

Obejít se ale Opava musela bez libera Michala Palinka, který se věnuje plážovému volejbalu. "Na liberu se tak točili tři naši smečaři, Jurtík, Šotert a Plichta," dodal Rabinský.

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze