Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Ospalý se loučil se sezonou pátým místem

12 2006
New Plymouth - Pátým místem v posledním závodu Světového poháru zakončil sezonu nejlepší český triatlonista Filip Ospalý. V New Plymouthu na Novém Zélandu se opět dokázal prosadit mezi elitu přesto, že ho v týdnu trápily střevní potíže a zvýšená teplota. V konečném pořadí seriálu obsadil Ospalý třinácté místo.

Posledními vítězi letošního roku se stali Američan Andy Potts a Australanka Rina Hillová. Česká závodnice Lenka Zemanová dnes skončila devětadvacátá.

"S ohledem na to, co jsem v posledních dnech prožil, pro mě páté místo znamená malé vítězství," uvedl Ospalý, kterého přepadly zdravotní problémy po závodu v mexickém Cancúnu, kde byl před týdnem druhý.

Třicetiletý člen brněnského týmu Ekol ztratil na váze tři kilogramy, v závodě se však cítil dobře. "Plavecká část v moři byla kvůli vlnám dost náročná hlavně na orientaci. Plavat ve vlnách, které splývají s barvou oblohy, na bílé bójky, není nic moc," řekl Ospalý. V úvodní části šetřil síly a z vody vylezl jako pátý.

Také na kole měl v plánu spíše vyčkávat, ale přesto se ocitl v několika únicích. Útok vyšel až domácímu Reedovi a Pottsovi, které v běhu začala stíhat čtveřice, v níž byl i Ospalý.

"Bohužel během prvního šestikilometrového okruhu jsme předběhli pouze Reeda a náskok Pottse snížili jen minimálně," uvedl rodák z Ústí nad Labem, jenž v závěru setřásl Ukrajince Polikarpenka a ještě předběhl Američana Fleischmanna.

"Posledních asi 900 metrů jsem protrpěl s křečemi v lýtkách, ale dokázal jsem to," řekl Ospalý.

Vydařeným závěrem sezony se v žebříčku olympijské kvalifikace pro Peking posunul už na osmé místo. "Byla to dobrá sezona, ale ne výborná, protože chyběly úspěchy na vrcholných akcích," uvedl Ospalý, jenž získal čtyři domácí tituly a stal se mistrem Evropy v duatlonu.

VÝSLEDKY

Muži: 1. Potts (USA) 1:50:36, 2. Albert (Est.) -55, 3. Moulai (Fr.) -1:28, 4. Docherty (N. Zél.) -1:49, 5. Ospalý (ČR) -2:07, 6. Polikarpenko (Ukr.) -2:15.
Ženy: 1. Hillová (Austr.) 2:03:18, 2. Dittmerová (Něm.) -6, 3. Bennettová (USA) -9, 4. Moffattová -28, 5. Luxfordová (obě Austr.) -1:31, 6. Haskinsová (USA) -1:36, ...29. Zemanová -5:12, Frintová (obě ČR) nedokončila.

Konečné pořadí Světového poháru:
Muži:
1. Gómez (Šp.) 322 b., 2. Polikarpenko 274, 3. Potts 258, ...13. Ospalý 141, 48. Krňávek (ČR) 41.
Ženy: 1. Fernandesová (Portug.) 388, 2. Franzmannová 319, 3. Dittmerová (obě Něm.) 282, ...30. Frintová 75, 41. Zemanová 40.

Autor:


Nejčtenější

denicky-depo-provera-uz-nikdy
denicky-depo-provera-uz-nikdy

Deníček maminky, která vypráví, jaká úskalí může mít hormonální injekce.

Najdete na iDNES.czmobilní verze