Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Ospalý porazil ženy, ale nepovyšuje se

18 2006
Brno - S výborným výsledkem z neobvyklého výročního závodu, který proti sobě každé léto svádí na jeden společný start muže a ženy, se z amerického Minneapolisu vrátil triatlonista Filip Ospalý. Třicetiletý závodník brněnského Ekol Teamu ukořistil v tzv. Bitvě pohlaví skvělé 4. místo se ztrátou pouhých 26 vteřin na vítěze.

Za odměnu si připsal na konto 10 tisíc z celkové dotace půl milionu dolarů. Vítězný Američan Hunter Kemper, nejlepší triatlonista světa, je díky prvenství v Minneapolisu bohatší o 170 tisíc dolarů a nové auto.

"Jsem maximálně spokojený. Lepší mohl být pouze běh, ale závodilo se v ohromném vedru, což mi nevyhovuje," řekl Ospalý. "V závěru jsem se snažil dotáhnout ještě na třetí místo, ale odstup už byl velký."

Ženy vystartovaly o necelých deset minut dřív a měly finišovat zároveň s muži. Ti se však přes ně přehnali ve druhé polovině běžecké pasáže a nejlepší žena v cíli Australanka Snowsillová skončila až devátá. Bitva pohlaví vyzněla jasně pro muže.

Ospalý bral boj proti ženám s nadhledem. "To je atraktivní pro diváky, ale my jsme to pojali jako běžný závod. Ano, těší mě, že jsem byl lepší než nejlepší profesionálka, protože to jsou vynikající sportovkyně. Ale není to žádné povyšování," reagoval Ospalý na otázku, zda se v Americe nebouří tamní feministky.

Turistiku a poznávání domácích obyčejů v Minneapolisu má Ospalý už tři roky za sebou, všechno stihl obhlídnout v roce 2003. Tehdy se Bitvy pohlaví účastnil poprvé. Díky letošnímu výsledku je možné, že na návrat do Minnesoty nebude muset čekat další tři roky. "Čtvrté místo je snad dostatečnou pozvánkou," věří.

Autoři:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze