Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Ospalý má před šampionátem formu

26 2000
P r a h a - Ve slané vodě řeky Swan, v níž Filip Ospalý při úterním tréninku zahlédl delfíny, budou v neděli nejlepší triatlonisté světa v australském Perthu bojovat o výhodnou pozici před cyklistickou a běžeckou částí mistrovství světa v olympijském triatlonu. Ze světové špičky bude scházet jen britský fenomén Simon Lessing. Český tým bude pokoušet štěstí v sestavě Jan Řehula, Martin Krňávek, Filip Ospalý, Martin Matula a Renata Berková.

Všichni, kromě Jana Řehuly, který přiletí do dějiště šampionátu až ve čtvrtek ze Sydney, už v místě šampionátu trénují. "Hodně si slibuji od formy Filipa Ospalého," říká reprezentační trenér Martin Dvořák ale hned potvrzuje svá slova před odletem: "Vzhledem k časnému termínu a olympiádě v Sydney nepovažuji šampionát tentokrát za vrchol sezony."

Sám Ospalý už před odletem tvrdil, že před mistrovstvím světa by měl být v optimální kondici. Po zdravotních problémech se výrazně zlepšuje i Matula. Hůř je na tom Krňávek jemuž se ozvalo operované koleno a k závodu nastoupí s tejpem. Umí však načasovat formu, což potvrdil i na loňském šampionátu, kde skončil pátý.

Snaha získat body, které by jí mohly pomoci ke startu na olympiádě, by měla být velkou motivací pro jedinou reprezentantku Berkovou. Atmosféra závodu, který je v Austrálii hodně populární, by měla být bezchybná - očekává se přes sto tisíc diváků. Ti poženou zejména domácí závodníky bojující o zbylá dvě místa v australské reprezentaci na olympiádě. O tom, že půjde skutečně o dramatický souboj svědčí pohled do světového žebříčku, v němž je mezi dvanácti nejlepšími šest Australanů. V elitních kategoriích bude startovat pětasedmdesát mužů a stejný počet žen.

Domácí sezona zahajuje závodem Českého poháru v duatlonu, kterého se v neděli v Mirošovicích zúčastní prakticky kompletní domácí špička včetně Štěpána Chroustovského i Petra Vabrouška, který se začátkem roku zaskvěl v Jihoafrické republice vítězstvím v kvalifikačním závodě pro havajského Ironmana. Ženy startují ve 13:31, muži pět minut poté.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze