Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Osmiveslice mužů získala na evropském šampionátu bronz

Od stříbrné medaile dělilo českou posádku 6 desetin sekundy. Ilustrační foto. | foto: ČTK

16 2012
Česká osmiveslice získala na mistrovství Evropy bronzové medaile. V posledním závodu na šampionátu v italském Varese posádka ve složení Kornel Altman, David Jirka, Jakub Podrazil, Michal Horváth, Jan Pilc, Milan Doleček, Petr Melichar, Matyáš Klang a kormidelník Martin Šuma dojela na třetím místě za Poláky a Italy.

Před rokem vybojovala česká osma stříbro, od kterého ji tentokrát dělilo 66 setin sekundy. Na vítěznou polskou loď ztratili čeští reprezentanti rovné dvě sekundy.

Ve finále A se představila z české výpravy už pouze párová čtyřka Petr Buzrla, Adam Šterbák, Martin Basl, Jan Andrle, která obsadila páté místo.

Finále B vyhrál talentovaný skifař Michal Plocek. Letošní juniorský mistr světa a Evropy tak skončil celkově sedmý, stejně jako dvojka bez kormidelnice Kateřina Kopecká, Martina Stillerová. Dvojskif Petr Vitásek, Petr Ouředníček byl ve finále B pátý.

Před rokem získali čeští veslaři na ME čtyři medaile včetně titulu Miroslavy Knapkové. Ve Varese však nestartovala žádná česká posádka z olympijských her, kde Knapková získala rovněž zlato. Pouze část čtyřky bez kormidelníka usedla do osmiveslice.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze