Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Osmiletá hráčka ovládla světové turnaje

17 2003
Rakovník - Některým dospělý se při pohledu na osmiletou Olivii Prokopovou z Rakovníka roztřesou kolena. Olivia totiž není jen tak ledajaká školačka, ale vítězka celé řady světových turnajů v minigolfu. Na to, že se ji nevyplácí podceňovat, už doplatilo několik zkušených hráčů ze světové minigolfové špičky. Tento týden se Olivia například vrátila z turnaje v Anglii, kde převálcovala všechny špičkové minigolfistky a připsala si další body do světového žebříčku.

Na její účinkování nebude dobře vzpomínat ani bývalá světová jednička Matt McCaslin. Na červnovém Turnaji mistrů v Hartfordu na Olivii narazil ve druhém kole.

"Před zápasem ke mně přišel, podal mi ruku a řekl sorry, že je mu líto, že kvůli němu Olivia v turnaji končí. Jenže než se stačil vzpamatovat, byl poraženým on sám. V té chvíli jsem já podal Mattovi ruku a oplatil mu jeho sorry. Bylo na něm znát, že se z toho nemůže vzpamatovat," vzpomíná Oliviin táta a trenér v jedné osobě Jan Prokop.

Olivia má před sebou bezpochyby slibnou sportovní kariéru. Její otec věří, že by se mohla hraním minigolfu jednou i živit.

Špičkoví minigolfisté si ve Spojených státech vydělají i několik desítek tisíc dolarů ročně. "Největší prémie si odnášejí hráči kategorie Open. Té zatím nedosahujeme, ale na turnajích po USA si Olivia již několik dolarů vydělala. Nejvíce vyhrála asi 50 dolarů," dodal Prokop a připomněl, že na minigolf padají všechny rodinné úspory.

Již za čtrnáct dní Olivia odlétá na prestižní turnaj, kde proti sobě nastoupí nejlepší hráči z Evropy a Spojených států. Na obdobě prestižního golfového Ryder Cupu hrála již v loňském roce a z celkových devíti bodů Evropy sama zařídila šest.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze