Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Osma Cambridge na Primátorkách vybouchla a nedělní finále nepojede

Dojede si osmiveslice Dukly v neděli na Primátorkách pro další titul? | foto: Ivana Roháčková

5 2010
Jednatřicátý primátorský titul v řadě pro Duklu? Možná. Favorizované pražské osmiveslici odpadl pro nedělní finále hlavní soupeř. Slavná posádka univerzity Cambridge nezvládla kvalifikační boje a v semifinále obsadila nepostupové místo. V neděli tak na Vltavě pojede jen finále B.

Měla to být pro posádku pražské Dukly největší konkurence. Teď se zdá, že cestu za dalším Primátorským štítem bude mít volnou.

Britská posádka vedená trenérem Chrisem Nilssonem sice na 97. Primátorkách vyhrála svou kvalifikační jízdu, ve druhém semifinále ale skončila na třetí, tedy nepostupové pozici. V neděli se tak představí ve finále B, které je na programu v 10 hodin.

"Jsme velmi zklamaní, protože jsme čekali, že budeme mnohem lepší. Potřebovali bychom více času na přípravu a více trénovat i tady v Praze," přiznal trenér Chris Nilsson.

"Čeká nás sice finále B, ale i v něm budeme chtít dokázat, že umíme veslovat. Všechna čest všem našim soupeřům, byli prostě lepší než my."

Osmě Cambridge by nepomohl ani start v prvním semifinále, k postupu by potřebovala čas o 10 sekund rychlejší.

Cambridge v Praze jela už před sedmi lety 2003. Ve finále ovšem tehdy skončila poslední, když se posádka nedokázala vypořádat s atypickou zatáčkou pod Vyšehradem.

Šok i pro Duklu, porazila ji osma skifařů

Namále ale měla i posádka favorizované Dukly, kterou v semifinále o čtyři sekundy porazili jejich armádní kolegové skifaři

"Hrubě jsme je podcenili a nedokázali se dostat do tempa," řekl trenér Petr Blecha. "Kluci si mysleli, že to půjde samo. Jsem pořádně naštvaný, protože umějí mnohem víc a teď nepředvedli vůbec nic. Myslím, že zítra předvedeme, že jsme opravdu áčko."

Blecha se zároveň pozastavil nad neúspěchem britské lodě. "Bylo vidět, že svůj hlavní závod absolvovali na přelomu března a dubna a že už v poslední době tréninku nedali tolik," komentoval nezdar Cambridge.

Hlavní závod osmiveslic startuje na Vltavě pod Vyšehradem v neděli ve 12 hodin.

Autor:


Témata: skif, veslování, Vltava
Najdete na iDNES.czmobilní verze