Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Organizátoři Dakaru čelí žalobě

3 2000
K á h i r a - Egyptské ministerstvo životního prostředí podalo žalobu na organizátory 22. ročníku pouštní Rallye Paříž - Dakar - Káhira za to, že motoristé v průběhu soutěže znečistili a poškodili trať závodu. K žalobě se připojil také správce egyptských pyramid Zahi Hawass, jenž podal oficiální stížnost. "K tomuto účelu nejsou egyptské pyramidy stvořeny," prohlásil rozhořčeně Zahi Hawass.

Obě strany požadují po pořadatelích uklizení pytlů s odpadky, které údajně nechali asi kilometr od cíle a odcestovali z Afriky. Nečistotu podle Hawasse rozfoukal vítr do širokého okolí.

Představitelé egyptské vlády a ministr Nadia Makram Ebeid si stěžují především na poškození chráněné krajinné oblasti Wadi al- Rayan, která se nachází asi 80 kilometrů do Káhiry, a požadují odškodnění 1,3 miliónu dolarů.

"Došlo k poškození některých částí chráněných oblastí, ve kterých jsou vodopády," vysvětlil Ebeid. Proti stížnosti i žalobě vlády se ohradil jeden z organizátorů Rami Siag, jenž ujistil, že po dobu závodu i v cíli bylo všechno uklizeno, i když s mírným zpožděním. "Na celé akci pracovalo přes 250 lidí, kteří úklid dokončili 25. ledna," řekl Siag.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze