Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Opory volejbalistkám Brna odešly, přesto i letos myslí tým na medaile

Volejbalistky KP Brno se stříbrnými medailemi z extraligy. Ilustrační foto | foto: Monika Hlaváčová, MF DNES

19 2010
Pro extraligovou sezonu, která začne zítra, přichystaly volejbalistky KP Brno novinku: zelenobílé dresy vyrobené až v Americe. Co se však nemění, jsou jejich ambice, které opět sahají k medailím.

Bezednou studnu talentů připomíná ženský volejbalový klub KP Brno. Prakticky každý rok z něj prchnou hlavní opory za lepším, přesto se znovu a znovu úspěšně pere o medaile. Stejný cíl mají Brňanky i pro letošní extraligu, kterou zahájí zítra v 18:00 v nové hale ve Vodově ulici proti Střešovicím.

"Postupnými kroky bychom se chtěli dostat do semifinále a v něm se vyhnout Prostějovu," naznačuje trenér Ondřej Marek plán, který vyšel už loni. Tehdy jeho tým na českého suveréna, startujícího letos místo základní části extraligy ve Středoevropské lize, narazil až ve finále, a získal tak stříbro.

V létě Brno opustily tahounky Šárka Kubínová s Julií Jášovou, jejichž místo zaplnila navrátilkyně z Řecka Martina Útlá a tradičně nadané juniorky. "Máme vyrovnanější, ale méně zkušený tým než loni. V úvodu sezony nám asi budou zkušenosti chybět, ale hráčky budou mít dost příležitostí je nasbírat," předpokládá Marek.

Kvalitnější soutěž: Po základní části hned play-off

K tomu má pomoct kvalitnější extraliga, v níž však ubude zápasů - po základní části bude místo nadstavby hned následovat play-off. Důvodem je pozdní začátek. "Tři a půl měsíce jsme jen trénovaly, takže už se všichni těšíme na sobotu," hlásí kapitánka Sandra Onderková.

Všechny změny zapříčinilo mistrovství světa v Japonsku, kterého se z KP vedle trenéra účastnily také Šárka Melichárková s Martinou Útlou. "Pořád trochu bojuju s časovým posunem. V osm večer se mi chce spát a vstávám brzo ráno," přibližuje Útlá.

Vyplnit dlouhou pauzu pomohl aspoň Český pohár, v němž Brno postoupilo do semifinále. Jeho třetí soutěží je pak evropský Pohár CEV, v případě vyřazení s favorizovanými Polkami budou hrát Brňanky Vyzývací pohár.

"Každý pohárový úspěch nás něco stojí, ale zároveň týmu prospívá, takže se ho snažíme ufinancovat," podotýká ředitel klubu Richard Wiesner.

KP zatím díky širší paletě partnerů s penězi vychází. Pomáhá mu i poloprofesionální status hráček, z nich většina studuje. Martina Útlá zase pracuje na poloviční úvazek v účtárně.

"Do práce chodím třikrát týdně a není to lehké skloubit s volejbalem. Ale o to víc se zase těším na každý trénink," prozrazuje.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze