Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Opavští volejbalisté mění trenéra

13 2003
Opava - Trenér Lubomír Vašina, který dovedl opavské volejbalisty poprvé v historii mezi elitu, v Ostroji Opava skončil. "Důvodem je naše postavení v tabulce, to neodpovídá představám představitelů klubu," prohlásil opavský manažer a asistent Lubomír Rabinský. Po dvanácti kolech jsou Opavští s 12 body šestí.

"Jsme ohroženi sestupem," tvrdí Rabinský. Právě on povede tým v dnešním střetnutí 13. kola extraligy v Odolena Vodě. "Vůbec mi nedělá radost, že budu stát na lavičce, je to dočasné řešení," uvedl manažer.

"Jsem velice zklamaný," řekl Lubomír Vašina. "V Opavě je výborné obecenstvo, moc se mi tam líbilo."

Zástupci klubu trenérovi odvolání zdůvodnili neuspokojivým herním projevem. "S tím souhlasit nemohu. Vždyť přece bylo dost času sednout si a udělat analýzu, pobavit se o tom," podotkl Vašina.

O jeho odvolání se mezi fanoušky hovořilo už před vítězným zápasem s Ostravou. Zástupci klubu to však tehdy označili za bublinu. Nejvážnějším kandidátem na místo opavského kouče je Rastislav Chudík, který trénuje slovenskou Žilinu a v minulé sezoně Opavským pomáhal na nahrávce.

Lubomír Rabinský jméno možného Vašinova nástupce nechtěl prozradit. "Jednáme, víc bychom mohli vědět příští týden." Rabinský ocenil práci, kterou Vašina pro opavský volejbal odvedl.

"Je ale příliš hodný, s hráči chtěl vycházet pořád po dobrém, ale ti ho nepodrželi." Vašina odmítá, že byl na hráče příliš mírný. "Trenér musí mít respekt a v tom problém nebyl." To potvrdilo i několik hráčů.

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze