Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Opava v derby platila za chyby v závěru

18 2006
Ostrava - Je to o štěstí, říkají volejbalisté o rozhodujícím pátém setu. Hlavně je však o chybách. A těch volejbalisté Opavy v souboji s DHL Ostrava udělali více. A důsledek? V 15. kole extraligy prohráli 2:3. Je tie-break opravdu o štěstí? "Ano, ale to přeje tomu lepšímu," prohlásil ostravský trenér Jaroslav Tomáš.

"Těžko říct, jestli to je o štěstí, ale každopádně my jsme ho v tom tie-breaku neměli," řekl opavský univerzál Jozef Piovarči.

V páté sadě Opavané dvakrát útočili do autu, zkazili tři servisy a hosté získali další tři body blokem.  "K těm chybám nás ale Ostrava donutila," podotkl opavský trenér Martin Demar. "Bohužel jsme se lekli vítězství. Mít štěstí v koncovce prvního setu, tak jsme vyhráli 3:0."

Chybám se v poslední sadě nevyhli ani hosté, ale to už vedli 14:9. Nejprve Ching útočil do zámezí, pak smečoval do bloku a Správkovi utekl Piovarčiho servis. Rázem byl stav 14:12. "Měli jsme náskok, ale stávat by se to nemělo," řekl Jaroslav Tomáš. "Ching chtěl moc zápas ukončit a křikl si i na poslední balon." Ten už ničivě poslal do země protivníkova hřiště.

Tak blízko porážce Ostrava v tomto extraligovém ročníku nebyla. "Bylo to nejtěžší utkání," připustil trenér Tomáš, jehož tým je tak stále jako jediný bez prohry.  "Důležitý byl čtvrtý set, v něm jsme se psychicky zvedli," uvedl ostravský David Konečný. "Do tie-breaku jsme už šli s potřebným elánem."

Chyběly Opavě větší zkušenosti? "To bych neřekl," odmítl Piovarči. "Ve čtvrtém a pátém setu nám úplně odešel servis. Obzvlášť v tie-breaku jsme nebyli schopni pořádně podat," dodal Martin Demar.

Konečný přiznal, že dlouho bylo utkání z ostravské strany ospalé. Smiřovali se už Ostravští s první prohrou? "Na tu nikdo z nás nemyslí. Pořád si věříme, jsme silný mančaft," upozornil Konečný.

Co by se muselo stát, aby Ostrava v lize prohrála? "Všem by se nám nesmělo dařit," řekl David Konečný. "Dnes to sice byla bída, ale dopadlo to dobře."







Nejčtenější

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz



mobilní verze