Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Opava před ligou: víra v umění Lasoty

14 2000
O p a v a -
Ze všech stran slyší opavský trenér Jiří Bartl, že s příchodem Edvarda Lasoty má v mužstvu velké eso. Bývalý fotbalový reprezentant Lasota přišel na půlroční hostování z italské Reggiany. "Má obrovskou motivaci," říká o něm Bartl.
Jakou motivaci?

Řekl mi, že se chce poprat o nominaci na mistrovství Evropy.

Bere to hodně vážně?

Určitě. Jinak mohl sedět někde v teple v Itálii a brát velké peníze.

Má ale za sebou těžké zranění. V jakém je stavu?

Ano, za půldruhého roku odehrál jeden pořádný zápas, byl na operaci s třísly. Ale u nás výborně zapadl do mužstva. Dokáže útočit i bránit, je to výborný záložník. Možná se díky němu malinko změní i systém hry, budeme ofenzivnější a nebezpečnější. Ale to neplatí pro úvodní zápas se Spartou, tam se musíme prosadit jinak.

Lasota má pověst problémového hráče, nectil třeba životosprávu. Nevadí vám to?

I když měl všelijakou minulost, teď jsem s ním spokojen. Je to pan fotbalista, před zápasy dokáže všechny vyhecovat. Určitě nám pomůže.

Vypadá to, že vaše záložní řada bude možná tak nabitá, že místo nezbude na zkušeného Grussmanna.

Nepředpovídejme, liga ještě nezačala, ale Lojza Grussmann to má opravdu těžké. Přišel Lasota, na podzim hrál výborně Štefka, je tam talentovaný Sedláček a další. Konkurence narostla.

Sedláček neodejde?

Točila se kolem něj Slavia i Teplice, byl na odchodu a trochu zmatený. Teď už všechno hodil za hlavu a myslí na to, aby hrál a probojoval se s nároďákem na olympiádu.


Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze