Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Opavští opět sázejí na Čechy, v týmu se jim sešlo osm rozehrávačů

Petr Czudek přihlíží utkání opavských basketbalistů. | foto: František Mazáč

4 2017
Basketbalová Opava svou filozofii nemění. Stále spoléhá jen na české hráče. Jak si obměněný tým povede, naznačí první kolo Národní basketbalové ligy. Slezané v něm od 18.00 hostí Jindřichův Hradec.

„Odešla nám zkušenost, ale přišli tři noví mladí kluci,“ řekl ke změnám opavský trenér Petr Czudek.

V týmu už nemá křídelníka Viktora Cveka a pivota Jakuba Blažka, kteří se rozhodli ukončit kariéru. „Kubovi jsme nabídli, aby v klubu pokračoval trenérsky, ale rozhodl se odejít,“ uvedl Czudek.

Opavský tým oslabil především pod košem, kde je momentálně nejzkušenější Martin Gniadek. „Šanci dostanou mladší - Mirek Kvapil s Vencou Bujnochem a sezonu tam začne Filip Zbránek, který už pivota hrával,“ řekl kouč.

Novými tvářemi jsou mládežničtí reprezentanti ze Snakes Ostrava - Jakub Slavík a Jiří Štěpánek, kteří mohou rozehrávat i hrát na křídle, a rozehrávač Lukáš Bukovjan.

Opavští tak mají na soupisce 13 hráčů, přičemž osm z nich může zastat post rozehrávače. To je pořádný přetlak. „Sezona je dlouhá a zranění a nemoci nás neobcházejí. Máme ale dost variant, jak bychom chtěli hrát,“ podotkl Petr Czudek.

Většina opavských rozehrávačů může alternovat také na křídle, anebo tým může hrát rovnou se dvěma. Nač Opava bude mít v této sezoně, si Petr Czudek netroufá odhadnout. „Spousta týmů má nové trenéry, nové hráče, přicházejí noví cizinci a všech dvanáct mužstev chce do play-off, což je i náš cíl,“ podotkl Petr Czudek.

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze