Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Oosthuizen předvedl v Maroku smršť birdie a před finále vede

Louis Oosthuizen, Hasan II | foto: www.europeantour.com

20 2010
Velmi nízké výsledky byly zahrány ve třetím kole turnaje Hasana II. Nejvíce se dařilo jihoafrickému golfistovi Louisi Oosthuizenovi, jehož 64 ran, což na hřišti v marockém Rabatu znamená devět úderů pod par, ho posunulo až do čela leaderboardu.

Oosthuizen předvedl v sobotu skvělý golf. Hned na první jamce zahrál birdie a pak to šlo "na střídačku" - par, birdie, par, birdie...Druhou devítku opět začal birdiem a zdálo se, že i druhou polovinu projde stejným stylem jako tu první - úhlednost ve skórkartě mu však kazí bogey na tříparové sedmnáctce. I přesto dokázal za osmnáct jamek zahrát úctyhodných deset birdie. I díky tomu je po třech kolech na velmi nízkém skóre dvaceti úderů pod par.

Oosthuizen má v sedmadvaceti na svém kontě pěti profesionálních vítězství, ale všechny jsou z jihoafrické Sunshine Tour. Na evropské tour patří k nadprůměru, loni skončil ve finančním žebříčku na 31. místě.

O dvě rány za Jihoafričanem je Rhys Davies z Walesu, který po polovině turnaje vedl. Oproti současnému lídrovi zahrál o čtyři rány horší výsledek a nyní na první místo ztrácí dva údery.

Rhys Davies, Malaysian Open

(Rhys Davies)

Oosthuizen není jediným, komu se podařilo v sobotu zahrát 64 ran - stejný kousek se dopoledne povedl Dannymu Willettovi. Dvaadvacetiletý Angličan zaznamenal devět birdie a podařilo se mu vyhnout bogey, což ho v leaderboardu posunulo z třetí desítky na šestou příčku. Na lídra ale ztrácí výrazných šest ran.

Na osmém místě je stále nejvýše nasazený hráč Francesco Molinari. Ital, který je ve světovém žebříčku na 45. příčce, zahrál v sobotu tři rány pod par a na Oosthuizena ztrácí osm úderů.

Trophée Hassan II - po 3. kole

1. Louis Oosthuizen (JAR) -20
2. Rhys Davies (Wales) -18
3. Thomas Levet (Francie) -16
3. Thomas Aiken (JAR) -16
5. Ignacio Garrido (Španělsko) -15
6. Danny Willett (Anglie) -14
7. Robert Rock (Anglie) -13
8. Francesco Molinari (Itálie) -12

Kompletní leaderboard naleznete zde

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze