Reportáž skončila 20. 6. 2019 20:13

Zlatá tretra Ostrava - atletický mítink

Atletické klání sleduje Michal Koubek.

Ode mě je to vše, děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek večera.

Závěrečným během na 200 metrů skončil program dnešního atletického dne. Online reportáž je u konce také, vy se však už pomalu můžete začíst do zpravodajství.

Oštěp za 90 metrů i světový rekord. Špotáková na Tretře skončila čtvrtá

přečíst článek
Český závodník

200 m, muži: Skvělý výkon také předvedl Maslák, který časem 20,62 skončil na čtvrté pozici.

200 m, muži: De Grasse proběhl cílem v čase 19,91 vteřiny.

200 m, muži: Nádherný závod. Coleman skvěle vystartoval, první polovinu běhu byl ve vedení, jenže poté jeho náskok začal stahovat De Grasse a v posledních metrech ho i předběhl.

200 m, muži: V závodě se představí i dvojice Čechů - Maslák a Jirka. Hlavní pozornost je však upřena na hvězdné atlety Colemana a De Grasseho.

Vypadá to, že déšť trochu polevil, startu tak nic nebrání. Závodníci jsou už před svými bloky a moderátor podniku je představuje.

Program Zlaté tretry se pomalu chílí ke svému konci, zbývá vyřešit poslední otazník: kdo se stane vítězem závodu na 200 metrů?

Dálka, muži: Juška končí na šestém místě za výkon 7,66 metru.

Dálka, muži: Vzhledem k podmínkám se organizátoři rozhodli ukončit soutěž dálkařů. Z vítězství se raduje kubánský favorit Echevarría (8,32), druhý je Řek Tentóglou (7,95) a třetí Ital Randazzo (7,83).

Koule, muži: A ani první dva koulaři nedokázali vylepšit své předešlé výkony. Na první příčce tedy končí v rekordu Zlaté tretry Walsch (22,27 m). Haratyk obsadil druhé místo (21,77).

Koule, muži: Staněk za velmi těžkých podmínek po posledním pokusu přešlápl. Je tedy jasné, že skončí na třetím místě.

Koule, muži: Ostravu skrápí poměrně hustý déšť, což přidělává problémy koulařům, kterým se v jejich sektoru utvořila kaluž vody. Pořadí na čele se nemění, Staněk je stále třetí.

Míle, muži: Z českých závodníků si vedl nejlépe Sasínek, jenž obsadil sedmou pozici. Holuša proběhl cílem na 11. místě, o jednu pozici za ním byl Friš.

Míle, muži: Parádní závěr závodu. Kibet měl sice náskok, jenže v posledních metrech ho předstihl Brit Grice. Na třetím místě skončil Američan Blankenship.

Míle, muži: Do posledního kola vbíhá s velkým náskokem Keňan Kibet.

Míle, muži: Předposlední běžecký závod dne odstartoval! A česká republika v něm má i několik svých zástupců - Holušu, Sasínka a Friše.

Dálka, muži: Nadále zůstavá nejlepším Juškovým pokusem ten z první série (7,66 m), český reprezenat je na prozatímním pátém místě. Vedení stále drží největší favorit Echevarría. Na druhém místě je Řek Tentóglou (7,82).

400 m, muži: Bahamský závodník Gardiner ovládl čtvrtkařský závod v čase 44,95 vteřiny. Český reprezentant Tesař skončil na posledním osmém místě (47,94).