Mistrovství Evropy v atletice 2018, 6. den
22:08

Z on-line přenosu je to vše, šampionát je u konce. Díky za pozornost a hezký zbytek večera.

22:04
Čeští reprezentanti

Skutečně, české kvarteto nemohlo do štafety nastoupit kvůli zranění Jana Veleby, který při čekání na start dostal křeč do zadního stehenního svalu, již už nestačil rozběhat. Teď to potvrdil v televizním rozhovoru.

22:02

Za odstoupením české štafety pravděpodobně stojí stehenní sval Jana Veleby.

22:01

Pro zlatou medaili si doběhli Britové, následováni Turky, kteří se ve finiši dostali před Nizozemce.

22:00

Česká štafeta nepoběží! Důvod je zatím neznámý.

21:58

Vše je připraveno ke startu.

21:55

Česká štafeta ve složení Zdeněk Stromšík, Jan Veleba, Jan Jirka a Pavel Maslák poběží ve druhé dráze.

21:54

Štafety už jsou, zdá se, připraveny. Z útrob stadionu jsou postupně představovány a vypouštěny na ovál.

21:52
12.srpna 2018 v 21:45, příspěvek archivován: 12.srpna 2018 v 21:52

21:39

Pauzu a volný běžecký ovál využil tyčkař Dupantis, který se švédskou vlajkou obíhá stadion a zdraví diváky.

21:35

Finále štafety se pravděpodobně opozdí, organizátoři totiž ještě údajně řeší protest polské výpravy, která se odvolala proti diskvalifikaci.

21:30

Program letošního šampionátu zakončí mužská štafeta na 4x100 metrů, kam postoupilo i české kvarteto. Stejně jako v rozběhu poběží Češi ve složení Zdeněk Stromšík, Jan Veleba, Jan Jirka, Pavel Maslák. Díky diskvalifikacím Poláků a Italů má reprezentační štafeta ve finále šestý nejrychlejší čas.

21:27

Definitivně už je potvrzeno i rozdělení medailí z mužské tyčky. Rus Morgunov totiž na 605 cm potřetí shodil laťku, a rozhodl tak o svém stříbru. Zlato bere po skvělém výkonu Švéd Duplantis, na Francouze Lavillenieho zbyl v tomto nabitém finále bronz.

21:25

O medailích je už rozhodnuto i mezi trojskokany. Zlato získal Portugalec Évora, stříbro Ázerbajdžánec Copello a bronz Řek Tsiámis.

21:23

Zlato ze závodu štafet berou po skvělém finiši Britky. Na druhém místě doběhly Nizozemky, třetí jsou Němky.

21:21

Připravuje se finále ženské štafety na 4x100 metrů.

21:18

Poláci finále štafety na 4x100 metrů nepoběží, stejně jako Italové byli diskvalifikováni za přešlap do sousední dráhy. O medaile budou místo nich bojovat Finové.

21:17

Ani legendární Francouz Lavillenie 605 cm nepřekonal. Z dnešního finále bere bronz.