Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Moravce zastavil virus. Biatlonista může trénovat jen napůl

Ondřej Moravec piluje střelbu před novou sezonou na střelnici v Novém Městě na Moravě. | foto: Michal Remeš, MF DNES

12 2017
Biatlonový reprezentant Ondřej Moravec se musel při víkendovém letním šampionátu v Letohradu spokojit jen s rolí diváka. Kvůli zdravotním trablům může trénovat jen částečně, závodit zatím nesmí.

„Po jarní dovolené jsem v květnu normálně zahájil přípravu. Měli jsme soustředění v Altenbergu, v Jablonci, u nás v Letohradě. Po celou dobu jsem měl z tréninků zvláštní pocity, bylo to nahoru a hned zase dolů,“ popisoval závodník SKP Kornspitz Jablonec své pocity pro web biatlon.cz.

Krevní testy odhalily příčinu jeho potíží: infekce jater. „Sice to nebyla úplně dobrá zpráva, ale současně se mi hodně ulevilo. Konečně jsem věděl, na čem jsem,“ vysvětlil Moravec. Virus, který vše způsobil, si podle všeho přivezl z dovolené.

Přestože zatím není zdravotně fit, snaží se trénovat, má však omezený režim. „Mé denní zatížení se pohybuje od šedesáti do devadesáti minut a v intenzitách se dostanu přibližně na padesát, šedesát procent maxima,“ konstatoval vicemistr světa.

Uklidňuje ho, že může trénovat alespoň trochu. „Za kariéru už mám odtrénováno hodně,“ usmál se. O to víc se zato může věnovat nácviku střelby. „Cítím se při ní komfortně. To mě drží v dobrém rozpoložení.“

Neúčast na biatlonovém šampionátu na kolečkových lyžích před svým domácím publikem ho hodně mrzela. Krevní hodnoty se mu sice postupně zlepšují, ale raději nechtěl riskovat, aby něco nepokazil. Teď vzhlíží k datu 18. září, kdy ho čekají další zdravotní testy. „Věřím, že potom už dostanu zelenou a začnu pořádně makat,“ říká Ondřej Moravec.

Autor:


Biatlon na ZOH 2018

Biatlonisté v Pchjongčchangu usilují o 11 medailových sad. Muži i ženy mají stejný program: sprint, stíhací závod, individuální závod a masový závod, dále se jedou tři štafety: muži, ženy a smíšená.

Michal Krčmář, Veronika Vítková, Ondřej Moravec, Markéta Davidová, Laura Dahlmeierová, Martin Fourcade, Johannes Bö, Anastasia Kuzminová

Najdete na iDNES.czmobilní verze