Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Mám zase pětku, dobrý číslo. Bank se už těší na sjezd v Kitzbühelu

Ondřej Bank na trati super-G v Kitzbühelu. | foto: AP

23 2015
Úžasný výkon, který ovšem nepodpořila nějaká mimořádná sebedůvěra. Ondřej Bank, který v páteční superkombinaci v Kitzbühelu třetím místem zopakoval svůj životní výsledek z kombinace Světového poháru alpských lyžařů z amerického Beaver Creeku v roce 2007, jako by ten večer svůj úspěch zlehčoval.

„Tenhle výsledek by si oslavu určitě zasloužil, ale na druhou stranu... Já se na sobotní sjezd strašně těším,“ řekl Bank v rozhovoru pro Radiožurnál.

V super-G jste se blýskl dvanáctou příčkou čili „osobním rekordem“. Čím si vysvětlujete, že se vám v rychlostních disciplínách daří?
Věřil jsem si, s tím jsme do téhle sezony šli. Vzali jsme dalšího servismana na rychlostní disciplíny a řekli si, že to musíme zkusit, protože je to takový náš sen a cítil jsem, že by to mohlo jít. S touhle vizí jsme do toho šli. Že bych ale dvanácté místo čekal a na dnešek si věřil, tak to moc ne...

Jak moc vás to dvanácté místo před slalomem naladilo?
Hodně, protože být dvanáctý v Kitzbühelu je velká věc. Ale taky mi to přineslo jisté uklidnění a spokojenost.

Takže jste byl před slalomem v poklidu?
Přesně tak. V takových situacích jsem se už párkrát ocitl a vždycky jsem to moc prožíval. A pak jsem to třeba i nezvládl. Dneska jsme zvolili jinou taktiku, na startu slalomu jsem byl docela klidný a fungovalo to.

Neuvažoval jste ale, že byste kvůli sobotnímu sjezdu páteční závody vynechal? Pošetřil byste síly...
Jo, napadlo mě, že bych možná mohl vynechat slalom a soustředil se na sjezd. Myslím totiž, že bych ho mohl zajet rychle. Teď moc nevím, protože po tom cirkusu, který se tady dneska spustil... Ale zkusím se soustředit. Mám zase pětku, to je dobrý číslo. Sjezd v Kitzbühelu je svátek pro všechny.

Nejste unavený?
Teďka se zrovna unavený necítím. Uvidíme, snad mi síly vydrží a budu si to moct užít až do konce.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze