Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Proč Boušek? To vlastně netuším, řekl Šlesingr o své přezdívce

Michal Šlesingr ve sprintu na mistrovství světa v Kontiolahti. | foto: Český biatlon, Petr Slavík

9 2015
Mohl být zklamaný a smutný, tak blízko byl medaili z mistrovství světa. Biatlonista Michal Šlesingr však o humor nepřišel. "K večeři byla rejže a ještě že tak, když brambory byly k sváče," psal na svých stránkách. Čtvrtý muž stíhačky na šampionátu v Kontiolahti byl hostem on-line rozhovoru na iDNES.cz.

Biatlonisty čeká na šampionátu v Kontiolahti ještě bohatý program. Jak vidí Michal Šlesingr šance obohatit svou medailovou sbírku o další cenný kov? „Ve všech následujících závodech existuje šance, vzhledem k tomu, že si připadám v poměrně slušné běžecké formě. Otázkou je, jak se věci sejdou. Špička je hodně vyrovnaná a medaile jsou jen tři na každý závod...,“ napsal čtenářům.

Ty také zajímalo například to, proč se mu v biatlonové rodině přezdívá Boušek. „To je otázka, na kterou jsem nikdy pořádně nedokázal odpovědět. Je to z dob základky, takže za to mohou spolužáci. Proč Boušek? To vlastně netuším...“

Na otázku, zda uvažuje v nějakém střednědobém horizontu o ukončení kariéry, nebo by chtěl závodit do čtyřicítky jako norský fenomén Björndalen či krajan Dostál, odpověděl: „To rozhodnutí se bude odrážet zejména od toho, jak se mi bude v následujících letech dařit. Zatím počítám s dalšími olympijskými hrami, pak se uvidí.“

Odpovědi Michala Šlesingra naleznete zde

Šlesingr, věčný marod biatlonové reprezentace, v letošní sezoně zdraví uchránil a znovu dal vzpomenout na rok 2012, ve kterém své působení ve Světových pohárech zakončil celkovým desátým místem.

Letos v závodě s hromadným startem v Ruhpoldingu vystřílel třetí místo a jen jediná chyba v nedělním startu ho připravila o světovou medaili.

„Kdyby mi někdo řekl, že budu ve stíhačce čtvrtý, tak to před závody beru. Ale každý sportovec ví, že čtvrté místo je nejméně vděčné,“ pronesl 32letý biatlonista.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze