Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Svobodová zlato neobhájila, ve finále tyčkařek skončila na ME šestá

Anželika Sidorovová v soutěži tyčkařek na mistrovství Evropy v Curychu. | foto: Reuters

14 2014
Curych (Od našeho zpravodaje) - Na hrudi nesla zlatou jmenovku obhájkyně titulu, své další vystoupení na evropském šampionátu atletů však Jiřina Svobodová medailí neozdobila. Česká tyčkařka zdolala v Curychu 445 centimetrů, na další výšce už neuspěla a skončila šestá. Zlato získala výkonem 465 centimetrů Anželika Sidorovová z Ruska.

ON-LINE

Závod tyčkařek v podrobné reportáži

Česká reprezentantka zahájila finále nervózně, hned úvodní pokus na základní výšce 435 shodila. Následná oprava jí vyšla, ale na 445 centimetrech trápení pokračovalo: první neúspěch, pak druhý... Až třetí skok se povedl a Svobodová byla zpátky ve hře.

Ale ne na dlouho. Hranice 455 centimetrů už pro ni zůstala zakletá. Vítězka ME v Helsinkách 2012 se loučila předčasně. "Vyšťavila jsem se na začátku, opravy mi daly zabrat," řekla pak Svobodová.

Fotogalerie z finále tyčkařek

Stříbrná žena letošního halového mistrovství světa v Sopotech má za sebou utrápenou sezonu, formu z haly nedokázala přenést pod otevřené nebe. "I v kvalifikaci jsem si říkala: Jsem tady a co má stát, se stane. Taky jsem nemusela dát základ, což se mi stávalo. Od začátku sezony bylo všechno špatně."

Osmadvacetiletá tyčkařka si postěžovala na podmínky v sektoru. "Když jsem měla jít na skok, zastavili mě, že bude start, pak začal foukat protivítr," povídala. "Ale užívala jsem si každý skok, měla jsem radost i z nepovedeného. A umístění? Jakž takž. Jsem šestá, mohla jsem skončit třináctá."

Češku od medaile nedělilo mnoho, rozdávaly se už za 460 centimetrů. "Vysoko nebyly," souhlasila. "Škoda. Stane se. Jako v Helsinkách. Ale ještě nekončím, snad ještě budu pár let skákat a vynahradím si to."

Mistrovství Evropy v atletice v Curychu

Finále

Ženy
Tyč:
1. Sidorovová (Rus.) 465, 2. Stefanídiová (Řec.) 460, 3. Žuková-Krasnovová (Rus.) 460, 4. Ryzihová (Něm.) 460, 5. Bengtssonová (Švéd.) 445, 6. Svobodová (ČR) 445.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze