Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Olympionik Hatla: Vše klaplo úplně perfektně

Jaroslav Hatla s klisnou Karlou, jezdectví | foto: Zora Krásná

24 2009
Když se Jaroslav Hatla ohlédne za posledním závodem, v hlavě mu okamžitě vyskočí jedno všeříkající slůvko. Vydařené! "Všechno mi klaplo úplně perfektně," pochvaloval si dvojnásobný účastník olympijských her v jezdecké všestrannosti. Na pardubickém dostihovém závodišti vyhrál před týdnem hlavní soutěž Ceny hejtmana. A tentokrát na stejném místě slavil hned dva triumfy.

Hatla v sedle Alvara zvítězil v kvalifikačním závodu 44. ročníku Zlaté podkovy, který měl mezinárodní punc díky startu slovenských koní a jezdců. A se Second Supremem nepoznal přemožitele ani ve Stříbrné podkově. "Oba koně podali velmi dobrý výkon. Jsou zkušení, očekával jsem od nich úspěšné umístění," pronesl Hatla, který hájí barvy Horse Academy Radimovice.

O minulém víkendu si v Pardubicích otestoval, že zlomený kotník ze zimy už je v pořádku. A tak tentokrát startoval rovnou se čtyřmi koňmi.

"Nohu cítím už jen při chůzi, v sedle vůbec ne. Už jsem v dobré kondici," pronesl Hatla. "A neřekl bych ani, že se start se čtyřmi koňmi byl velký záběr. Jsem zvyklý z tréninku, denně jezdím osm nebo devět koní."

Dobrou pohodu předvedl Hatla hned v úvodní den. Po drezurní a skokové zkoušce vedl průběžné pořadí Zlaté i Stříbrné podkovy. A při závěrečném krosu dotáhl útok na dvě prvenství do zdárného konce.

"Jsem moc spokojený," netajil se Hatla, jenž navíc přidal druhé místo v Kritériu mladých koní pro šestileté se Zackem. "Je ještě mladý, ale strašně mě překvapil. Moc dobře jsem se na něm svezl," dodal dvojnásobný vítěz.

Na pardubickém závodišti se představili i dva koně, s nimiž se v minulých letech zúčastnil olympijských her. S K-Boyem startoval v roce 2004 v Aténách, s Karlou vloni v Pekingu. Tentokrát se v jejich sedle při Zlaté podkově objevila nadějná, šestnáctiletá jezdkyně Nikola Ečerová.
Vybojovala 17., resp. 24. místo.

"Opět se ukázalo, že jsou to strašně těžcí koně na ježdění. Stačí malé zaváhání a hned je problém. Nikola to ale odjela fantasticky vzhledem k tomu, co má odježděno. Vždyť s Karlou závodila vůbec poprvé," přidal Hatla další důvod ke spokojenosti.

Dvě prvenství v Pardubicích vybojoval i Jan Holec se Seržetou z Jezdeckého klubu Maneo. Vyhrál soutěž nadějí a Kritérium mladých koní pro pětileté. V Bronzové podkově byla nejlepší Lucie Příhodová s Exotikou (JK PAM) a v kritériu pro šestileté koně skončila první Gabriela Slavíková s Ostricem (JO Albert Stolany).

Autoři:


Nejčtenější

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze