Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Boj o ženský tenisový debl na olympiádě v Riu: mimo asi zůstane Šafářová

Lucie Šafářová si možná v Riu v olympijské čtyřhře nezahraje. | foto: Reuters

2 2016
Paříž (Od našeho zpravodaje) - Bylo to jako tajenka, k níž sice existovalo několik nápověd, ale řešení se i s nimi zdálo v nedohlednu. Boj českých tenisových deblistek o olympiádu v Riu. Kandidátek bylo pět, místa čtyři. Šafářová, Plíšková, Strýcová, Hlaváčková, Hradecká mohly dohromady utvořit dva páry. Všechny měly zájem – ale od začátku bylo jasné, že jedna musí ven. Zřejmě půjde o Lucii Šafářovou.

Stále sice drží šesté místo na deblovém žebříčku – a hráčky Top 10 mají právo vybrat si k sobě jakoukoliv partnerku. Jenže na Roland Garros se její situace zkomplikovala.

V deblu vypadla už v 1. kole. Doplatila na zdravotní stav spoluhráčky Bethanie Mattekové-Sandsové, která hrála se zlomeným prstem. Neobhájila loňský titul, z elitní desítky vypadne a výsadní pozici ztratí.

Tajenka se tím pádem vyjasňuje. Andrea Hlaváčková a Lucie Hradecká, stříbrné medailistky z Londýna 2012, v Paříži došly do čtvrtfinále. Neobhájily sice loňské semifinále, přesto budou na žebříčku po Roland Garros z Češek nejvýš. A právě pořadí po pařížském grandslamu je pro nominaci do Ria rozhodující. Jistotu účasti H+H jejich umístění nedává, nominaci musí posvětit svaz, mělo by však jít jen o formalitu.

„Jsme třetí pár světa, nejlepší deblistky v Česku a máme za sebou hodně úspěšnou sezonu. Myslím, že na olympiádu za Česko rozhodně patříme,“ prohlásila Hlaváčková.

Jaké bude složení druhého páru? Elitních tenistek má Česko hodně, ale s přihlédnutím k indiciím by nemělo být složité ho odhadnout. Petra Kvitová čtyřhry hraje jen výjimečně. Šafářová obvykle nastupuje s americkou spoluhráčkou.

Zato Barbora Strýcová prohlásila: „Chtěla bych hrát s Karolínou Plíškovou.“ A vypadá to, že se jí přání vyplní. Společně zvládly vypjaté fedcupové čtyřhry proti Rusku a v Rumunsku a vysloužily si šanci. Paradoxní je, že v průběhu roku spolu nenastupují; v Paříži hrála Plíšková s Němkou Görgesovou a Strýcová s Nizozemkou Krajicekovou.

Nebo snad nastane v nominaci překvapení a dostanou se do ní dvacetileté Barbora Krejčíková s Kateřinou Siniakovou? Na Roland Garros se vytáhly výhrou nad světovými jedničkami Martinou Hingisovou a Saniou Mirzaovou, následně porazily i krajanky Hlaváčkovou s Hradeckou. „Olympiáda je daleko. Bylo by to super, ale vůbec jsem o tom nepřemýšlela,“ řekla Siniaková. Zdá se, že tajenka už své řešení má.Najdete na iDNES.czmobilní verze