Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Olymp sní o titulu na ploché dráze

7 2006
Praha - Fandům závodů na ploché dráze skončilo volno. Po dlouhé zimě se opět rozeběhne kolotoč akcí, první podnik přivítá ve středu pražské závodiště na Markétě. Na něm od 18 hodin začne úvodní kolo extraligy, přesně o týden později se pak na Markétě pojede národní kvalifikace na letošní mistrovství Evropy a světový šampionát 2007.

Start nové sezony zpestří návrat dvou marodů pražského Olympu. Bohumil Brhel a Antonín Šváb zvládli boj s těžkými zraněními: první se ve středu po zlomenině obratle už vrátí na motorku.

Jeho stájový kolega Šváb si o závodění zatím může jen nechat zdát, přesto bude na startu sezony možná pomyslným vítězem on.

Po několikaměsíčním pobytu v argentinské nemocnici se totiž konečně podívá zpět do České republiky.

Jeho příběh byl děsivý: po těžké havárii na dráze v Argentině byl v kómatu, při životě jej držely dýchací přístroje. Z nejhoršího se však už český závodník dostal.

"Tondův stav se naštěstí lepší ze dne na den. Definitivně se tak rozhodlo, že se příští týden vrátí domů," řekl včera s ulehčením Petr Ondrašík z Auto klubu Markéta.

Švába bude po návratu čekat vyšetření v motolské nemocnici a následná dlouhá rehabilitace.

Tu má naopak za sebou další jezdec Olympu, Bohumil Brhel. Zkušený 41letý závodník, který má dva tituly mistra Evropy, prý v zimě přemýšlel o konci kariéry. "Po těžkém zranění jsem to zvažoval. Fyzicky se teď však cítím dobře, sezonu normálně zahájím," uvedl Brhel.

Po zlomenině obratle ale zůstává realistou. "Nechci nic lámat přes koleno.
Když to nepůjde, mohlo by se stát, že bych po několika závodech skončil," nabízí možnost Brhel.

Místo loučení zatím patří k těm, kteří mají Olympu pomoci zpět na plochodrážnický trůn. "Po letech bychom si mohli opět sáhnout na mistrovský pohár," zasní se manažer týmu Antonín Kasper.

Obratem dodává, že konkurence bude jako každý rok hodně silná. "Pardubice spoléhají na bratry Drymly, Plzeň a Slaný zase na start hostujících polských jezdců," vypočítává některé z trumfů soupeřů.

To je pro domácí extraligu typické: na zahraniční hosty spoléhají všichni – až na Olymp. "My úzce spolupracujeme s reprezentací a dáváme šanci domácím talentům."

Není však kvůli tomu jeho tým v nevýhodě? "Tak to nebereme, tvrdou konkurenci vítáme. Vždyť jen její zásluhou můžou domácí kluci dorůstat na mezinárodní úroveň," říká Kasper.  Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze