Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Olomoucké volejbalistky zvítězily, za sympatie bodovala Američanka

Olomoucký trenér Jiří Teplý udílí pokyny svým svěřenkyním. | foto: Luděk Peřina, MAFRA

11 2014
Volejbalistkám Olomouce se v přípravě na extraligu daří. Ovládly domácí turnaj O pohár rektora Univerzity Palackého, když ve finále zdolaly běloruský Mozyr 3:2 na sety, a ze zisku trofeje se radovaly už potřetí v řadě. Bronz bral na 26. ročníku turnaje stejně jako v předchozích dvou letech pražský Olymp, jenž v další pětisetové bitvě udolal Šternberk.

Osmičlenné turnajové pole bylo rozděleno do dvou skupin po čtyřech týmech. Olomoučanky ve skupině A i Šternberanky v béčku prošly do semifinále bez jediné porážky. V boji o finále univerzita udolala Olymp 3:2, zatímco Sokol podlehl Mozyru hladce 0:3. Medailová zápolení pak přinesla dvě pětisetová dramata.

„Ze začátku se mi nelíbil náš přístup a sehranost, ale během turnaje se družstvo stmelilo a nakonec vystupovalo jako tým, což je právě smyslem přípravných turnajů,“ hodnotil spokojený trenér Univerzity Palackého Jiří Teplý. „Postupně se zlepšovala komunikace a finálový zápas už byl z naší strany kvalitní, dobře odehraný takticky i nasazením. Chválím celé družstvo, těžko někoho vyzvedávat, protože to byl týmový výkon, a to mě těší.“

Richardsonová se upíše

Poprvé se olomouckým fanouškům představila americká posila - libero Elysse Richardsonová. „Dostali jsme se k ní víceméně náhodou. Byla to nabídka z Prahy, v USA není profesionální liga, takže se Američanky po studiu snaží uchytit v Evropě. Takové hráčky často nabízejí i agenti, my jsme ji vyzkoušeli a líbila se nám,“ řekl Teplý.

„Po odchodu Hanky Dreksové, která si plní mateřské povinnosti, jsme navíc posilu na tomto postu potřebovali. Hráčce se tu líbí a máme před podpisem kontraktu,“ dodal Teplý na adresu amerického libera, které se v Olomouci uvedlo hned ziskem ceny Aleny Honkové pro nejsympatičtější volejbalistku turnaje.

Spokojený s výkonem byl i kouč čtvrtého Sokola Šternberk Martin Hroch. „Byl to náš první turnaj v sezoně po fyzické přípravě, navíc na poslední chvíli se ještě měnily dvě hráčky, takže jsme do toho šli nerozehraní. Jsem maximálně spokojený s nasazením hráček, na druhou stranu turnaj odhalil některé rezervy, které si táhneme ještě z minulé sezony, například souhra středových hráček a nahrávačky,“ poznamenal.

„Naopak největší pokrok po dosavadní přípravě vidím ve zrychlení hry nahrávačky a kůlových hráček. Porážka od Olympu o dva body i celkové čtvrté místo na turnaji nám dává do sezony solidní perspektivu,“ dodal Hroch.

Další turnajová prověrka čeká vysokoškolačky na hřišti jednoho z účastníků olomouckého turnaje, běloruského města Baranoviči. Šternberk využije kontaktů kouče Hrocha a pojede do Francie.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze