Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Oliviin sen porazit všechny muže trvá. Byla opět čtvrtá

Olivia Prokopová, adventure golf Horní Bezděkov. | foto: Martin Kabát

14 2010
Oplakala to. Patnáctiletá Olivia Prokopová skončila čtvrtá. Nutno podotknout, že mezi nejlepšími hráči světa. Oplakala to, protože chtěla vyhrát. Sen patnáctileté dívky z Rakovníka o tom, že porazí všechny dospělé chlapy, trvá dál.

"Jednou to musí přijít" je věta, kterou musíte vyslovit za ni. Jinak vcelku hovorná, přátelská dívka nechce o US Open moc mluvit. Na sošku za vítězství v kategorii žen se sotva podívá. Druhou v pořadí porazila o šestatřicet úderů, byla bezkonkurenční.

Open, to je něco jiného. "Hrála jsem jako každý turnaj," naznačí, že žádné psychické trauma neprožívala. Několikatýdenní příprava v Myrtle Beach, této mekce adventure golfu, pod dohledem otce-trenéra ji přivedla do skvělé formy.

Adventure Golf Horní Bezděkov, Olivia Prokopová

Zklamaný je i Jan Prokop. On i dcera o tom nemluvili příliš hlasitě, ale věděli, že do zámoří letí s cílem porazit úplně všechny. "Když jsem k ní přišel na konci posledního kola, řekl jsem jí, že by musela doesovat, aby vyhrála," vrací se k turnaji.

Esa, tedy jamky zahrané na jednu ránu, Olivia umí. Když je doma, skoro denně je předvádí v Horním Bezděkově, nedaleko svého rakovnického bydliště. Při loňském otevření tamního areálu v něm našla skvělé tréninkové podmínky.

Jan Prokop tvrdí, že tohle domácí hřiště, kde se letos v srpnu poprvé uskuteční Czech Open špičkových světových profesionálů, je nejtěžší na světě. Věhlasu Myrtle Beach pochopitelně zdaleka nedosahuje, ale podmínky pro přípravu na US Open poskytlo více než dostatečné.

mistrovství čr v adventure golfu

Turnaj se uskuteční 22. a 23. května a je otevřený všem, startovní pole není dosud naplněno. Pořadatelé z Horního Bezděkova vypsali soutěže jednotlivců v kategoriích pro, amatéři, ženy junioři a žáci, ale i šampionát družstev. Hraje se na šest okruhů (čtyři v sobotu, dva v neděli).

Adventure Golf Horní Bezděkov

Rodinný podnik jede dál, navzdory čtvrtému místu, o němž se mluví jako o neúspěchu. I ten Brad Lebo, letošní vítěz ve skvělé formě (vyhrál tři turnaje za sebou), bude příště k poražení. Stejně jako teď končívá poražená Astra Stanwycková, před příchodem Olivie královna ženské kategorie.

"Letos nás čeká ještě Turnaj mistrů. Už jsem jim říkal, ať nechají ušít zelené sako o dost menší," zaryje se do věci otec.

Ano, i na golfové dráze se vítězi Masters pod organizací US Mini PGA dává známá trofej do šatníku, ceněná víc než veškeré finanční odměny. Právě na něm byla Olivia Prokopová loni čtvrtá. Do října je čas na trénink a na zapomenutí všech slz.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze