Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Výhra nad USK se nerodila lehce, přiznal svitavský kouč Růžička

Lubomír Růžička udílí pokyny během oddechového času Svitav. | foto: Michal Klíma, MAFRA

7 2014
Kráčeli od porážky k porážce a sem tam proložili nezdar vítězstvím. Teď však svitavští Tuři pořádně vystrčili své růžky. V hale na Folimance rozhodli o svém vítězství 94:85 výtečnou pasáží, během níž vysokoškolákům odskočili až na rozdíl osmnácti bodů.

"Mezi třetí a čtvrtou čtvrtinou jsme udělali několik ztrát, Svitavy toho využily a vytvořily si náskok. V tu chvíli byly na koni a dokázaly to dotáhnout do konce. Macela dobře najížděl a hledal své spoluhráče. Bylo frustrující, že jsme nebyli schopni toto limitovat. Byla tam snaha i touha, ale vítězství to nepřineslo a to je to podstatné," uvedl pro web poraženého celku americký kouč Ken Scalarboni.

Jeho protějšek na lavičce Turů Lubomír Růžička byl pochopitelně spokojenější.

"Výhra se nerodila lehce. My jsme vybouchli v první čtvrtině, kdy jsme dostali 16 bodů po pěti minutách, pak jsme změnili obranu a vrátili se zpět do zápasu. Myslím, že jsme hráli ve vlnách, stejně jako soupeř," prohlásil Růžička.

Ten se přitom mohl spolehnout na křídelníka Ondřeje Peterku, který postupně nabírá stále lepší fazonu, když se tentokrát stal se sedmnácti body dokonce nejlepším střelcem Turů.

"USK hrál dobře na útočné polovině, navíc jejich osobnosti hrály dobře, ať už Mareš, nebo Votroubek," ocenil naopak dva nejpilnější domácí střelce kouč Růžička.

"Vybouchli jsme v první čtvrtině, ale poté jsme změnili obranu a vrátili se zpět do zápasu."

Lubomír Růžička, trenér Svitav

Tuři zásluhou desáté letošní výhry snížili ztrátu na osmý Kolín, který má však dva zápasy k dobru. USK naopak prodloužil šňůru neúspěchů už na šest a krčí se na předposlední příčce. Špatné výsledky posledních kol lze přičíst i absencím, které kádr Pražanů sužují.

"Musíme respektovat, že USK nebyl kompletní. Navíc se jim dnes zranil další hráč. Držím jim palce, aby se dali do pořádku, hráli v plné sestavě, protože to je to pravé pro diváka. Ale mladí hráči Grunt s Feštrem se toho chopili velmi dobře a zatápěli nám. Ukázali dobrou tvář," prohlásil Růžička na adresu domácích mladíků.

V příštím kole zajíždí Svitavy v úterý do Jindřichova Hradce.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze