Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Větrný půlmaraton opanovali Keňané. Uspěli i pardubičtí běžci

ilustrační foto | foto:  František Vlček, MAFRA

20 2015
Všechny startující na sobotním Pardubickém vinařském půlmaratonu doprovázely na trase prosvítající slunce, ale i studený vítr. Novou trať si většina atletů pochvalovala.

Keňským zástupcům mohli stěží konkurovat po celou dobu, ale i tak čeští běžci ukázali během půlmaratonu svoji třídu. Ve výtečné formě se předvedly zejména ženy, které se prodraly až na stupínky pro tři nejlepší.

Znalosti „domácího“ terénu zúročila k celkovému druhému místu v rámci českého mistrovství běžkyně z AC Pardubice Marta Fenclová, která atakovala hranici hodiny a dvaceti minut. Ke zdolání této mety ji chybělo nakonec jen 5 vteřin.

„Škoda, že to nevyšlo, ale ani jsem nečekala takový čas. Věděla jsem, jak trať vypadá, ale hlavně mi pomohli diváci, kterých byla spousta. To dodává sílu,“ prohlásila v cíli Fenclová, která se jinak specializuje spíše na kratší tratě a orientační běh. „Je to něco jiného, ale mně to problém nedělá. Vzdálenosti jsem se trochu bála, protože takový objem nemám naběhaný, ale šlo to,“ dodala spokojená běžkyně.

Rovinatá trať svedená do dvou okruhů byla startujícím „po chuti“.

„Byla super. V jedné zóně sice foukalo, ale pak jak se doběhlo na otočku, tak to bylo fajn. Tam si člověk vydechl,“ uvedla vítězná Ivana Sekyrová reprezentující oddíl AK Sokolov.

Našly se však i výjimky, kterým se vytyčená trasa a profil letošního půlmaratonu nepozdávaly.

„Mně se ta trať příliš nelíbila, ale třeba jsem moc náročný. Běžel jsem tu letos poprvé, takže nemám srovnání. Podle mě byla taková nezábavná a nudná,“ prohlásil celkově šestý v cíli a zároveň třetí v pořadí Čechů Lukáš Olejníček, kterého pořadatelé opomněli zařadit mezi adepty na přední příčky.

„Doufám, že kluci se mnou trochu počítali, ale vy evidentně ne, když jste mě nezařadili ani do první stovky,“ postěžoval si na tiskové konferenci závodník z VSK Univerzita Brno. Ani v mužích se pak neztratili zástupci Pardubic, jelikož Pavel Dymák z Hvězdy SKP ukořistil celkové osmé místo.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze