Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Adrenalin Cup zvládlo nejrychleji družstvo OpavaNet

Běžec Antonín Veselý z Telebridge Teamu IV dobíhá na vrchol Lysé hory. | foto: Adolf Horsinka, MAFRA

30 2014
Za tři hodiny, tři minuty a čtyři vteřiny zvládli osmnáctý ročník beskydského Adrenalin Cupu členové týmu OpavaNet. Nikdo nebyl v sobotu v Ostravici rychlejší a běžec Robert Krupička, paraglidista Jan Škrabálek, biker Michal Kaněra a kajakář Kamil Mrůzek se tak stali mistry republiky v extrémním závodu štafet.

Lacino k titulu přišel Jan Škrabálek, neboť organizátoři kvůli povětrnostním podmínkám nepustili paraglidisty do vzduchu, takže osmnáctý ročník závodu se musel obejít bez jedné z disciplín. „Je to škoda. Ostatní makali, my jsme jen postávali na vrcholu Lysé hory,“ mrzelo Jana Škrabálka. „Přitom kdyby byla lepší komunikace, skákat by se dalo. Nějakou dobu byly podmínky slušné.“

Biker Michal Bubílek z týmu Kia Motors na Adrenalin Cupu

Biker Michal Bubílek z týmu Kia Motors na Adrenalin Cupu

Bikeři se letos šplhali na Lysou horu po nové trase. „Trať bikerů byla klasicky hodně náročná, ale poučil jsem se z chyb v minulých ročnících a letošní závod bych hodnotil jako nejvíce vydařený. Loni jsem měl na trati například tři defekty, letos žádný,“ konstatoval olympionik Aleš Razým, jehož domovskou disciplínou je běh na lyžích.

Razým startoval za tým Fond Sportovců, ve kterém byl i nevidomý běžec Jan Říha. „Adrenalin Cup jsem běžel už předloni a těšil se na skvělou atmosféru. I když jsem věděl, co mě čeká, bylo to náročné, zvláště pak prostřední část, kde bylo více kamení,“ líčil Říha svůj dojem z trati. Šestnáct kilometrů z Ostravice na vrchol Lysé zdolal za dvě hodiny a pět minut.

V soutěži startovalo také osm ženských štafet a tou nejlepší byl tým Technika Brno Extreme Ladies ve složení Táňa Metelková, Alina Antošová, Jitka Škarnitzlová a Anna Zástěrová. Jejich výsledný čas byl 3:45:52.

Krupička znovu vyhrál. Přesto, že ho trápí kotník

I v pětatřiceti letech se pořád dá vyhrávat v soupeření s mnohem mladšími běžci. Dokazuje to Robert Krupička, který při letošním Adrenalin Cupu nejrychleji vyběhl na Lysou horu. Trasu dlouhou šestnáct kilometrů s převýšením 1 145 metrů zdolal za hodinu, osm minut a osm vteřin. Svůj tým OpavaNet tak nastartoval k celkovému vítězství.

„Běhám to už asi čtrnáct let, běh jsem vyhrál sedmkrát,“ povídal v cíli na vrcholu Lysé hory Krupička.

Jaký byl letošní ročník?
Na začátku to mladí kluci trošku kopli, běželi fakt rychle, já jsem se šetřil a čekal na druhou polovičku. Vím, že trať je taková nevyzpytatelná. Když si člověk nerozloží dobře síly, tak to potom hodně bolí.

Který úsek byl nejhorší?
Nejtěžší byl pro mě asi ten začátek, pod hotelem Bezruč, to byl konec dlouhého seběhu. Potom začíná hlavní závod a já se začal rozdýchávat. Začátek kluci fakt běželi hodně rychle, přece jen jsem o nějakých dvanáct let starší než oni, takže rozhodla spíš vytrvalost.

Organizátoři připravili na trase běžeckého úseku několik změn. Co jim říkáte?
Bylo to překvapivé, ale myslím si, že změna byla k lepšímu. Byl to hodně těžký kopec a hodně těžký terén ve střední části. To tam chybělo, doteď to byly takové dlouhé štěrkové cesty. Teď to byl fakt terén.

Na Adrenalin Cupu jste vyhrál. Je to povzbuzení do dalšího průběhu sezony?
V letošním roce to není úplně optimální, protože laboruju s bolestí v kotníku od března. Trénink je takový chvíli jo, chvíli ne, ale holt musím věřit, že vydržím s menším tréninkem, za ty roky už mám něco naběháno, zatím to furt stačí.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze