Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Na futsalovou Spartu čeká ve Vysokém Mýtě bouřlivá kulisa

Gólová radost futsalistů Vysokého Mýta | foto: Radek Kalhous, MAFRA

3 2015
Na nezájem diváků o futsal si ve Vysokém Mýtě stěžovat nemohou. Příznivci Nejzbachu museli v loňské sezoně oželet vyřazovací boje, letos však žlutočerní Berani mezi elitní osmičkou nechybí. A dnes od 20 hodin si v domácím prostředí mohou proti pražské Spartě připsat druhý zářez v souboji o nejlepší čtyřku ligy.

Ačkoliv první duel zvládlo v Praze Mýto poměrem 4:3 v prodloužení, tak jeho trenér Roman Páral neočekává ze strany soka žádnou výraznou změnu taktiky.

„Začátek bude znovu opatrnější. U nich nás Sparťani zkoušeli hodně presovat. Teď budou čekat, co vymyslíme my. Plán v hlavě mám, ale uvidíme podle průběhu. Bude důležité, kdo se dostane do vedení,“ říká Páral, který má soupeře důkladně načteného. „Sparta má naučený určitý systém. Snaží se držet balón a rotovat, rozběhat si soupeře a dostat se k jeho bráně pomocí narážeček,“ vyjmenovává Páral.

Jeho mužstvo se bude moci opřít o tradičně zaplněné tribuny, ale hlasivky budou patrně hnát vpřed i hráče v rudých dresech. Už v loňské sezoně vyrazili Spartu podpořit fotbaloví fanoušci, kteří se kromě fandění prezentovali i zapálenými světlicemi. Na palubovku pak z jejich sektoru přilétlo i pivo.

„Dokážou udělat pěknou atmosféru, i když pivo na hřiště zrovna nepatří. Ale to je prostě Sparta. To jsou kluci z okolí, a když si dají echo, že Sparta hraje v Mýtě, tak se tam sejdou,“ vysvětluje gólman a opora Nejzbachu Libor Gerčák.

Kvůli očekávanému náporu fandů se klub rozhodl vylepšit zázemí pro diváky, kteří si už nestihnou zabrat místa na sezení.

„Na horní část tribuny dáme tři stupínky, čímž se zvýší kapacita o nějakých 50 až 100 lidí. Věřím, že diváci přijdou a hala bude narvaná. Sparta má zvuk, takže se těšíme,“ říká kouč Páral.

Nejzbach by měl na protivníka vyrukovat „v plné palbě“, a to i přesto, že někteří hráči nejsou zcela fit.

„Stoprocentní to není. Úterní trénink jsme proto pojali regeneračně. Kluci šli na masáže, protože zápasů společně s velkým fotbalem mají hodně. Nařídil jsem jim i vířivku,“ prozrazuje Roman Páral.

Hosté budou na hřišti s určitostí postrádat hrajícího trenéra Davida Friče, který bude pykat za vyloučení z prvního utkání, což trenér Mýta vítá.

„Svoji kvalitu pořád má. Vytváří ze své pozice tlak na rozhodčí, umí si usměrnit spoluhráče. Chybět jim nepochybně bude, což je pro nás dobré,“ dodává Páral.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze