Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Radost ze šokující výhry nad lídrem vydržela Otrokovicím jen dva dny

Otrokovický florbalista Tomáš Sovják (s míčkem), ilustrační foto | foto: Luděk Ovesný, MAFRA

22 2014
V domácím zápase s Tatranem Střešovice chtěli podat výkon, za který by se nemuseli stydět, do Ostravy plánovali jet pro body. Scénář víkendových utkání extraligových florbalistů Otrokovic však dopadl jinak. Euforii z páteční výhry 5:4 nad lídrem vystřídalo zklamání z těsné porážky 2:3.

I přesto mohl zaskakující trenér Otrokovic Karel Ťopek po posledních dvou duelech kalendářního roku konstatovat: „Tvář našeho mužstva se diametrálně změnila, je tam chuť po vítězství, ať hrajeme s kýmkoliv. To je aspekt, který nám chyběl v předešlé půlce sezony.“

Panteři způsobili v pátek největší překvapení sezony. Z pozice předposledního celku soutěže si podali jejího suveréna, který do té doby přišel v jedenácti kolech pouze o dva body.

„Tatranu chyběli někteří hráči z nároďáku. Za výkon, bojovnost a jak jsme se nachystali, jsme si výhru zasloužili,“ mínil Ťopek, který kvůli pracovnímu zaneprázdnění Daniela Folta tým připravil a poté i vedl. „Taktika byla natrénovaná předem, vyloženě jsme všechno dali do tohoto zápasu. Věděli jsme, že přijde plný dům, takže jsme si chtěli před našimi fanoušky zachovat tvář.“

Pro Ťopka, který vinou zranění odehrál na podzim pouze dvě minuty, to byla premiéra v roli hlavního kouče. Tréma ho však nesvazovala, na lavičce působil klidně a jistě.

„Nechtěl jsem vzbuzovat trému, chtěl jsem být klidný, aby kluci věděli, že se mají o koho opřít. Celou dobu jsem věřil ve výhru,“ líčil. A přestože stál na lavičce také v neděli v Ostravě, jeho mise tím skončila. V domácím střetnutí se Spartou by měl mužstvo opět koučovat Folta. „Mojí prioritou je se uzdravit a ještě skočit na hřiště. Pořád cítím chuť hrát. Na trénování na plný úvazek mám čas.“

Na první plnohodnotnou výhru sezony Panteři nenavázali, byť v Ostravě vedli těsně před druhou přestávkou 2:1. Těsná porážka je tak opět hodně vzdálila od play-off, na které teď ztrácejí 10 bodů. „Šance je, ale jen teoretická,“ ví Ťopek.

Otrokovice se teď soustředí, aby dotáhly do úspěšného konce návrat svých bývalých opor. Vaněk s Valčíkem souhlasili, Koňařík si vzal čas na rozmyšlenou do úterý.

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze