Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Měli jsme být produktivnější, smutnil pardubický pivot Švrdlík

Momentka z basketbalového semifinále mezi Pardubicemi (bíločervená) a Nymburkem | foto: Radek Kalhous, MAFRA

9 2016
S jedenácti body patřil k nejlepším střelcům pardubické Beksy v sobotním druhém semifinálovém mači s mistrovským Nymburkem. Jenže pivot Kamil Švrdlík si dobře uvědomoval, že právě v útočné fázi mělo jeho mužstvo největší rezervy.

„Měli jsme být produktivnější - s 67 body je neporazíme. To byl ten hlavní problém,“ řekl devětadvacetiletý dlouhán po porážce 67:84.

I když i jiné ligové týmy umějí v obraně přitáhnout, asi bylo znát, že Nymburk je v tom směru ještě o „level“ výš, že? Probít se k obroučce bylo těžké a hodně pokusů vám ještě zblokovali.
To jo, ale měli jsme i otevřené střely, které jsme nedali. Určitě se tomu dalo nějak vyhnout. Samozřejmě - když Nymburk zapne, má asi nejlepší obranu. Ale už jsme je tady dokázali porazit.

Velkou komplikací byly počáteční minuty, kdy jste si soupeře nechali „ujet“.
To je jasné. Když utekli na dvanáct bodů, je to s nimi těžké. S někým se to dá stáhnout, ale s nimi nemůžeme hned takhle ztrácet. Potom se drželi na podobném rozdílu, a když měli zase dobrý úsek, tak to navýšili až na dvacet. To už je moc.

Fotogalerie

Skóre však nebylo tak nepříznivé jako v prvním utkání v Nymburku. Čím se ty zápasy lišily?
První jsme prohráli ve druhé čtvrtině, kde měl soupeř šňůru. Jinak to bylo vyrovnané - ta jedna čtvrtka nám to pokazila. Teď jsme se vyvarovali ztrát, ale byli jsme málo produktivní v útoku. Oni dávali hodně, měli jsme se jich lépe držet, prohrávat v poločase třeba jenom o pět bodů. Ale bylo to o třináct. Dali jsme prostě málo košů.

Mezi nimi by se nicméně našlo i pár výstavních. Jste pyšný na smeč za hlavou, která se vám povedla?
Jo, byly tam aspoň pěkné akce. Ale trápili jsme se, mohlo jich být daleko víc. Neproměňujeme volné střely z dálky, což je proti Nymburku potřeba. S ním opravdu nejde pořád hrát do koše, mají to dobře pohlídané. To se nám nepodařilo.

Co s tím hodláte udělat do úterního třetího zápasu? Pojedete do Nymburka uvolnění?
To být můžeme, ale chtěli bychom zahrát takový zápas, jakého jsme schopni. Předvést kombinaci toho, že jsme teď neztráceli tolik balonů, a zlepšit procento střelby. Pak to může být vyrovnanější.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze