Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Útočný doskok Jindřichova Hradce dostal stopku, těšilo Půlpána z Pardubic

Viktor Půlpán z Pardubic (vlevo) | foto: Michal Klíma, MAFRA

19 2014
Jindřichohradečtí Lvi v předchozím období trhali jednoho soupeře za druhým. A ostré drápy vystrkovali zpočátku i proti pardubické Bekse. Jenže nakonec Lions dopadli jako krotká koťátka uzavřená v kleci.

Pravda je, že 84 bodů by jim za normálních okolností stačilo. Soubor Dušana Bohunického však postupně spustil v hale na Dukle kanonádu, na jejím konci svítila na jeho straně trojciferná číslice 101.

„Nejdůležitější byl náš obranný doskok, protože ten útočný zvládá Hradec skvěle. Podařilo se nám je v tomto zastavit, a tím pádem jsme snáze chodili dopředu, jelikož vyšší hráči se nestíhali vracet,“ uvedl pro klubový web rozehrávač Viktor Půlpán, který k udržení domácí neporazitelnosti přispěl třinácti body.

Do statistik se tak zapsal ještě výrazněji než nejlepší střelec soutěže Donald Robinson, který zůstal daleko za svým obvyklým průměrem. A ani druhý z tradičně produktivních Američanů v barvách Jihočechů Lamb Autrey neměl svůj den. Naopak zraněními zdecimovaná Beksa vsadila proti vyššímu sokovi na jasnou taktiku.

„Vzhledem k naší sestavě bez dlouhých hráčů jsme hodlali hrát rychle v útoku. V obraně jsme se pak chtěli fyzicky vyrovnat vyšším pivotů soupeře. Ve třetí čtvrtině jsme se utrhli o 15 bodů. Dařilo se nám v útoku. Trefovali jsem otevřené střely a tím si vytvořili náskok,“ dodal Půlpán.

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze