Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Stojka měla být za nula, stála mě spoustu míst, litoval Moravec

CO NEJRYCHLEJI DO CÍLE. Ondřej Moravec bruslil při sprintu v Pokljuce co to šlo. Stačilo mu to na devatenácté místo. | foto: Český biatlon, Petr Slavík

17 2015
Ve čtvrtečním sprintu ve slovinské Pokljuce vyrovnal své letošní maximum – dojel devatenáctý. Má tak nejlepší výchozí pozici do stíhacího závodu v sezoně. „Výsledek to není úplně zlý, ale ta stojka měla být bohužel za nula. Jsem rád, že to běžecky bylo o kus lepší,“ prozradil Ondřej Moravec po závodě. V sobotu bude chtít stoupající formu potvrdit.

Devatenácté místo. Elitní desítka to není, ale převládá spokojenost?
Výsledek to není úplně zlý, ale ta stojka měla být bohužel za nula, což mě mrzí. Stálo mě to spoustu míst. Nebylo to špatné po běžecké stránce, ale pokud dneska člověk nedá nulu ve sprintu, je to těžké. Ti nejrychlejší si to asi dovolit můžou, ale ani Fourcadovi by to dneska možná s nulou nestačilo. Ale jsem rád za to, že běžecky to bylo o kus lepší.

Před Světovým pohárem v Hochfilzenu jste říkal, že forma pomalu stoupá. Vnímáte to tak i teď?
V Hochfilzenu vypadala už stíhačka solidně, tady jsem se cítil taky poměrně slušně, což se potvrdilo i v závodě. Vypadá to, že to nahoru půjde, což jsem rád. Má to správný směr, má to vzestupnou tendenci, tak snad to vydrží. Myslím si, že by se to ještě mohlo zlepšit.

Co chybělo do Top 10? Ještě lepší běh nebo spíš čistá střelba?
Jednoznačně ta stojka. Nezkoumal jsem časy, ale podle mého i ta stojka byla na mě docela dlouhá. Některé ty rány zbytečně hlídám, nejsou odstřílené v rytmu, což mě taky stálo nějaký čas. Tam rezervy byly. Kdybych to udělal tak, jak jsem to udělat měl, možný by to na nejlepší desítku stačilo, ale to je kdyby.

Vyčerpání v cíli. Ondřej Moravec nechal na trati sprintu všechno.

Vyčerpání v cíli. Ondřej Moravec nechal na trati sprintu všechno.

Na obrazovce to vypadalo, že první čtyři rány střílíte rychle a v rytmu. Spíš vás zabrzdila ta pátá nepovedená, ne?
Opravdu jsem na ni čekal, abych ji dal na jistotu. Možná z toho důvodu to vypadalo, že ty čtyři byly relativně v nějakém rytmu. Ale časově první rána byla na nějaký ten můj standard vystřelená dost pozdě, to si dovolím říct. Takový pocit jsem měl, nebylo to ono.

Zato střelba vleže za nula...
S ležkou jsem poměrně spokojený. Věděl jsem, co chci udělat, a to se mi povedlo. Ale ten stoják já takhle prostě nestřílím. Čím víc to hlídám, tím víc z toho pramení chyby. Moc jsem přemýšlel.

Na minulých Světových pohárech se objevovaly hlasy, že vám lyže úplně nejely. Jaké to bylo dnes?
Dneska servis zaslouží pochvalu. Po dvou kilometrech jsem věděl, že je to dobré a lyže vůbec nezpomalily za celou dobu závodu, což se někdy stane. Ale dneska držely perfektně, co jsem srovnával se závodníky okolo, tak ty moje byly lepší.

Do nedělního hromadného závodu postoupí 25 nejlepších biatlonistů v SP. Vy jste aktuálně 22. Bude to hrát nějakou roli v sobotní stíhačce?
Na to se nebudu zaměřovat, závod se pojede od nuly a budu ho chtít zajet co nejlíp. Počítat body takhle brzo by nebylo úplně dobré, může se mi to vymstít. Nemá cenu nad tím zbytečně spekulovat, že bych musel předjet tamtoho a tamtoho.

Do desítky vám aktuálně schází necelá půl minuta. S jakým výsledkem byste byl ve stíhacím závodě spokojený?
S jakýmkoliv posunem budu spokojený. Když říkáte, že do desítky je to půl minuty, tak s tím, jak se tady na posledních kolech děje to, že spousta závodníků hodně ztratí nebo hodně vteřin najede, tak možné je všechno. Základ bude co možná nejlepší střelba. Běhu bych se nebál, z toho mám docela dobrý pocit. Musím do toho jít naplno a uvidíme, na co to bude stačit.Alternativní, nebo přirozený? Normální porod chápe každý jinak
Alternativní, nebo přirozený? Normální porod chápe každý jinak

Chcete porod bez léků a věčného vyrušování, jenže lékaři vás označí za alternativní matku.

Najdete na iDNES.czmobilní verze