Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Odstoupí Odolena Voda z extraligy?

15 2003
Praha - Podle informace České televize zvažuje lídr volejbalové extraligy z Odolena Vody odstoupení ze soutěže. Vedení klubu se nelíbí verdikt Správní rady volejbalového svazu, která vyhověla návrhu asociace klubů (AVOK) a předčasně ukončila termín doplňování soupisek už k 14. prosinci.

Návrh však byl údajně společným dílem pouze šesti extraligových klubů, zatímco Odolena Voda a Kladno o něm nebyly vůbec informovány.

Oba tyto středočeské kluby jsou majetkově propojeny, takže když se dvojice Jaromír Koláčný, Aleš Holubec z Odolena Vody objevila od 10. kola extraligy na hostování v Kladně, vyvolalo to u ostatních celků z nejvyšší soutěže značnou nevoli.

Třebaže tím Odolena Voda ani Kladno směrnice neporušily, AVOK se rozhodl dát podnět k podstatnému zkrácení doby pro doplňování soupisek, která měla původně vypršet až 31. ledna.

Majitel odolenavodského klubu Jindřich Neumann označil v ČT toto rozhodnutí, schválené bez vědomí vedoucího i posledního týmu
extraligové tabulky, za skandální.

"Přirovnal bych to k situaci, kdy by ve formuli jedna v polovině závodu zakázali přezouvat pneumatiky," zlobil se Neumann. "Vůbec jsme o tom nevěděli, obvolali se sami a rozhodli bez nás. Je to podvod," rozlítil se i trenér Kladna Milan Fortuník.

Předseda svazu Pavel Kučera naopak okamžité uzavření soupisek obhajoval: "Šlo o to zamezit neetickým přesunům hráčů se zřetelnou snahou pomoci druhému klubu," prohlásil Kučera. Koláčný s Holubcem tak zůstanou až do konce sezony v kádru Kladna bez možnosti vrátit se do Odolena Vody. 

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze