Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Odřené koleno mu připomíná zápas

13 2000
P r a h a , B r n o - Byl to vlastně pohodový zápas, myslí si házenkářský rozhodčí Petr Novák o nedělním utkání první ligy Ivančice - Louny, na jehož konci byl za svůj výkon od domácího trenéra Karla Večeři zbit. "Pískali jsme stejně jako v Hranicích, kde jsem se s panem Večeřou setkal poprvé a byl jsem jím osobně hodnocen kladně," domnívá se. Vybavuje si, že s lavičkou domácích ani neměl potíže, běžné v jiných zápasech. A k útoku došlo, zrovna když odpískal míč pro domácí celek. Jeho bolestnou památkou na incident je odřené koleno.

"Nejde ale o fyzickou bolest, i když každá rána samozřejmě bolí," naznačil rozhodčí, že větší šrámy mu útok zanechal na psychice. "Tady se bavíme o tom, že on měl pocit, že ho někdo poškodil. Já bych chtěl říct, že reagovat takovým způsobem není adekvátní nejen k tomuhle pocitu, ale vůbec k ničemu," řekl.

Třicetiletý Novák nicméně po zápase nevyhledal lékaře, aby se nechal ošetřit a případná zranění zaprotokoloval. Říká, že nechce Večeřovi žádným způsobem jeho atak oplácet. "Mluvil jsem s desítkami lidí, kteří mi říkali, nech se ošetřit, ať je to na papíře. Já to nechci, žádná trestní oznámení. Spoléhám na svaz a jeho kompetence," uvedl.

Svaz se bude událostí zabývat zítra. Včerejší den Novák věnoval kromě jiného také pročítání novin. Zajímal se, jakou pozornost média budou případu věnovat. "Přečetl jsem si, že jsem měl údajně přijel na zápas s hostujícími hráči. To je nesmysl. Jel jsem svým autem, mělo pražskou poznávací značku. Brněnské rozhodčí jsem do auta přibral, aby se mohli na zápas podívat," ohradil se rozhodčí proti domněnkám ivančických zástupců, kteří ho podezírají ze "slabosti" pro tým soupeře, jemuž měl podle jejich názoru připískávat.

Zvěsti o incidentu se roznesly rychle: Večeřa rozhodčího bil pěstmi a pak i kopal. "Jestli si tohle vybral jako konec kariéry, tak je mi moc líto, že jsem mu přišel do cesty zrovna já. A že by někdy mohl pracovat místo dospělých u mládeže? To si myslím, že by jednoznačně neměl," poznamenal Novák.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze