Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Odpočiňte si při golfu. Zajeďte na jedno z deseti nejlepších hřišť v Británii

Golf ve Velké Británii. | foto: VisitBritain

19 2010
Milujete golf? Pak nenajdete lepší způsob, jak si skvěle odpočinout, než při hře na některém ze skvělých britských hřišť. Rezervujte si hru na některém z nejslavnějších, náročných hřišť zasazených v nádherné krajině. Tady je ochutnávka v podobě deseti nejlepších.

soutěžte s visitbritain

Zkuste štěstí - VisitBritain pro vás připravila soutěž o luxusní golfový zájezd pro celý flight. Stačí odpovědět na soutěžní otázku.

Old Course, St Andrews, Skotsko

Old Course v St Andrews, nezpochybnitelná ikona a domov golfu, je poutním místem, které přitahuje hráče golfu z celého světa. Přidejte se k řadě profesionálních hráčů a zahrajte si na hřišti, které Tiger Woods nazývá "jedinečným". Jedno z nejstarších golfových hřišť na světě doplňuje v St Andrews pět dalších, všechny jsou otevřené pro veřejnost.

Cena: 64-130 liber za round
Web: www.standrews.org.uk

Golf ve Velké Británii.

Royal West Norfolk, Anglie

Hřiště Royal West Norfolk, rozkládající se na bouřlivém pobřeží severního Norfolku mezi Severním mořem a slanými blaty, je úžasně vzdušné. Z klubu se na hřiště dostanete procházkou po pláži a za přílivu se tu ocitnete na ostrově. Na jednom z nejlepších britských golfových hřišť čekejte silný vítr a rychle se měnící podmínky.

Cena: Od 45 liber za round
Web: www.rwngc.org

Royal County Down, Newcastle, Severní Irsko

Jeden z nejstarších klubů v Irsku má dvě hřiště, které vyhoví všem standardům. Náročnější Championship Links se záplavou hlodašových keřů a bunkery lemovanými vřesem, a mnohem méně hrozivé Annesley Links. Obě hřiště nabízejí stejně okouzlující výhled na záliv Dundrum Bay.

Cena: 75 - 180 liber
Web: www.royalcountydown.org

Golf ve Velké Británii.

Nefyn Golf Club, Gwynedd, Wales

Velkolepý pobřežní klub s výhledem na moře, pohořím Snowdonia čnícím na horizontu a hospůdkou minutu chůze od 12. jamky. Ceny jsou férové a příjemná atmosféra vám dovolí hru si opravdu vychutnat. A i díky okolí tohoto skvělého britského hřiště to bude stát za to.

Cena: 20 - 62 liber za round
Web: www.nefyn-golf-club.com

The Belfry, Warwickshire, Anglie

Tři golfová hřiště klubu Belfry zasazená ve svěží krajině severního Warwickshiru se právem řadí mezi ta nejlepší na světě. PGA National je jediným evropským hřištěm soutěže PGA a Brabazon je uznáván jako duchovní otec Ryder Cupu. Pokud tohle zní poněkud hrozivě, je tu ještě Derby, skvělé univerzální hřiště pro všechny - od začátečníků po mistry.

Cena: 40 - 140 liber za round
Web: www.thebelfry.co.uk

Golf ve Velké Británii.

Royal Liverpool Golf Club, Hoylake, Anglie

Klasické hřiště se silnou tradicí pořádání turnajů. Jakoby hrbolaté hřiště je velmi náročné. Jako u většiny přímořských hřišť je tu znát vliv větru. Klub Royal Liverpool má také největší sbírku golfových upomínkových předmětů mimo St Andrews.

Cena: Od 50 liber za round
Web: www.royal-liverpool-golf.com

Royal Birkdale, Southport, Anglie

Až do roku 1951, kdy klub od krále Jiřího VI. získal královskou listinu, byl znám jednoduše jako Birkdale. Dnes je jedním z nejlepších golfových hřišť v Británii. Hřiště, obklopené písečnými dunami, vyžaduje určitou dovednost. Na greeny shlížejí klubové budovy ve stylu art deco. Skvělá poloha přímo na pobřeží dodává další rozměr, zvláště když zesílí vítr.

Cena: 120 - 150 liber za round
Web: www.royalbirkdale.com

Turnberry, Ayrshire, Skotsko

Hřiště Ailsa v Turnberry, kde se v červenci koná Open Championship, je prostě klasika. Hřiště ležící u Firth of Clyde nabízí výhled na Mull of Kintyre a Ostrov Arran. Devátou jamku střeží slavný maják a uvidíte odsud i ruiny hradu Roberta I. Skotského.

Cena: 100 - 210 liber
Web: www.turnberryresort.co.uk

Golf ve Velké Británii.

Braid Hills, Edinburgh, Skotsko

Braid Hills je obecní hřiště, takže není drahé, a také je mnohem uvolněnější než některá další z našeho seznamu. Je jedním z nejlepších veřejných hřišť ve Skotsku, rozkládá se nad Edinburghem a nabízí strhující výhled na hrad a okolí. Je to těžké, kopcovité hřiště s hlodašovými keři, které jsou dokonalou pastí pro zatoulané míčky.

Cena: 16 liber za round
Web: www.edinburghleisure.co.uk/detail-74

Woodhall Spa, Lincolnshire, Anglie

Hřiště Hotchkin ve Woodhall Spa je často pokládáno za vůbec nejlepší hřiště v Británii. Hřiště na vřesovišti obklopují borovice a břízy, a je radost si tu zahrát, i když někdy to může být obtížné. Výzvou jsou keře hlodašů, vřes i hluboké písečné překážky.

Cena: 55 - 80 liber
Web: www.woodhallspagolfclub.co.uk

Veškeré informace o Velké Británii hledejte na www.visitbritain.cz.
Staňte se fanouškem Love UK na Facebooku!Najdete na iDNES.czmobilní verze