Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Odolena Voda extraligu dohraje

27 2003
Odolena Voda - Vedoucí celek volejbalové extraligy Odolena Voda zvažoval odstoupení z nejvyšší soutěže, nakonec ale sezonu dohraje. "Majetkové poměry v klubu se nyní mění, co bude v příští sezoně, nevím," uvedl šéf klubu Jindřich Neumann, jenž zvažovaným odstoupením z extraligy protestoval proti verdiktu správní rady svazu o uzavření soupisek k 14. prosinci.

Lídr tabulky bude pokračovat. "Mám závazky vůči hráčům i sponzorům. Z osobního hlediska musím věci dodržet, ale ptal jsem se i dalších lidí, kteří se na financování klubu podílejí. Společně jsme se shodli, že soutěž dohrajeme," prohlásil Neumann s tím, že postupem času nehodlá mít v oddílu žádný podíl.

"Úplně v rozporu s právními řády dala asociace ligových klubů podnět k uzavření soupisek. Ze soboty na neděli se za našimi zády rozhodlo! Ovšem podle zastaralých a komunistických stanov je verdikt nenapadnutelný," zlobí se Neumann: "Obvolali šest klubů a bylo hotovo. Nás a Kladna se nikdo neptal, protože bylo jasné, že souhlasit nebudeme."

"Rozhodla správní rada svazu. Chtěli jsme především zachovat regulérnost soutěže. Víc se k vyjádřením pana Neumanna nebudu vyjadřovat. Je zbytečné rozmazávat nějakou špínu po novinách," řekl českobudějovický manažer a člen klubové asociace Milan Čuda.

Odolena Vodě uvízli hráči Jaromír Koláčný a Aleš Holubec na Kladně. "To je pouze špička ledovce, podtext je mnohem větší. My jsme pomohli zachránit jeden extraligový klub. Perštejn jsme přesunuli na Kladno, kde je skvělé volejbalové prostředí, klub podporuje i radnice. Vedení svazu by si toho mělo vážit a chránit investice lidí, kteří dávají peníze do volejbalu."

Po polovině základní části soutěže je Odolena Voda v tabulce první. Ovšem stejně jako druhý Liberec má zápas k dobru. "Po sportovní stránce jsme spokojeni. Hrajeme v devíti lidech, jakmile se někdo zraní dostaneme se do vážných potíží," obává se Neumann.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze