Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Odolena Voda chce opět tituly. Tak lehké to nebude, říká Nekola

Momentka z extraligového utkání volejbalistů Ústí nad Labem - Odolena Voda | foto: AP

20 2010
Byl u první sezony volejbalového týmu Aera Odolena Voda v nejvyšší soutěži. Vybojoval s ním i historicky první titul a zahrál evropské poháry. Nyní bude bývalá hráčská legenda Miroslav Nekola sledovat obdobný proces už jen jako divák.

Odolena Voda před lety téměř zanikla. Nyní je však zpět v extralize. Navíc po příchodu bývalého předsedy Českého volejbalového svazu Antonína Lébla na místo předsedy klubu chce opět co nejrychleji začít sbírat jeden český titul za druhým a prosazovat se v evropských pohárech.

Jak moc je reálné, že se velké cíle Aeru povedou splnit?
Rád bych věřil, že se to může povést. Nové vedení klubu je ambiciózní, což je správné. Obávám se však, že se tyhle plány nesplní do roka nebo dvou. Bude to trvat déle.

Antonín Lébl odvážný projekt o budoucnosti Aera opíral o dostatečné finanční zajištění klubu. Vy prostředí klubu znáte. Je reálné sehnat do něj dostatek financí?
Hodně záleží, jak se k tomu postaví společnost Aero. Podpora obce je dobrá, přesto budou potřeba i jiní sponzoři. Hrát volejbal na evropské úrovni, to stojí v českých podmínkách moc peněz.

Tým je v aktuální extraligové tabulce předposlední. Stihne se s výsledky něco udělat ještě letos?
Do Aera přišla celá řada cizinců, ale upřímně, na českou soutěž jsou průměrní. Tým potřebuje dva nadprůměrné hráče, aby letos vůbec mohl pomýšlet na play-off. Podle všeho klub nákup kvalitních posil chystá, tak uvidíme.

Vy jste v Odolena Vodě zažil evropské poháry. Má klub ve světě stále velkou prestiž?
Nemluví se o něm sice jako o nějakém velkoklubu, ale určitě ho v zahraničí stále znají. Nedávno jsem byl v Itálii a tam dobře o Aeru vědí. A pokud by se sem evropské poháry vrátily, rozhodně nebudeme neznámou tváří.Najdete na iDNES.czmobilní verze