Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Nejlepší čeští atleti budou mít na Tretře špičkové soupeře

Jeremy Wariner | foto: AP

11 2016
Nejlepší čeští atleti v souboji se světovou či evropskou špičkou. I takové je motto pořadatelů Zlaté tretry Ostrava. Ta bude letos na Městském stadionu v Ostravě v pátek 20. května.

Halový mistr světa Pavel Maslák se v běhu na 400 metrů může těšit na souboj s Američanem Jeremym Warinerem, jehož označil za svůj vzor.

„Dvaatřicetiletý Wariner prožívá druhé mládí,“ řekl manažer Tretry Alfonz Juck. „Tento měsíc zaběhl ve štafetě svůj úsek za 44,5 vteřiny, nejrychleji ze všech.“

Jeremy Wariner je olympijský vítěz z roku 2004 a mistr světa z let 2005 a 2007. Další zlata z olympiády a světového šampionátu má i ve štafetě.

„Takže Pavel se má na co těšit,“ uvedl Juck a připomněl, že americký čtvrtkař začínal v Ostravě svou profesionální kariéru. „Olympiádu vyhrál ještě jako student, ale v roce 2005 začal na Tretře běhat profesionálně, tehdy to byl ten upršený mítink, na němž Asafa Powell zaběhl na stovce pomyslný světový rekord v dešti.“

V běhu na 110 metrů překážek se představí český rekordman Petr Svoboda. „Z jeho soustředění na Kanárských ostrovech jsme dostali zprávu, že trénuje naplno a je zdravotně v pořádku,“ řekl Alfonz Juck.

Svobodovými soupeři budou především Američané Jarret Eaton a Jeff Porter.

Závod na 1 500 metrů mužů bude podle pořadatelů jakousi evropskou výzvou. „Půjde o souboj Evropanů,“ podotkl Juck. „Keňan Ismael Kombich bude jen vodič, bude se starat o tempo.“

Na startu bude Jakub Holuša, odchovanec Sokola Opava, a s ním Brit Chris O’Hare, který byl třetí na halovém evropském šampionátu v Praze, a Němci Timo Benitz a Florian Orth, jejichž osobní rekordy jsou na úrovni 3:34 minuty. „Hlásí se nám i výborní Španělé, ale nejvíce věříme Holušovi,“ dodal Alfonz Juck.

Autor:


Odvážné maminky ukazují poporodní bříška
Odvážné maminky ukazují poporodní bříška

Těhotenství je krásné období, během kterého se největší změny odehrávají uvnitř ženského těla. Rostoucí bříško, nově získaná kila, napnutá kůže - i tyhle proměny k němu ale patří.

Najdete na iDNES.czmobilní verze