Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Obřímu slalomu kraloval Bank

24 2006
Špindlerův Mlýn - Jako by ani nevěděl, z čeho se má radovat dřív Ondřej Bank včera získal mistrovský titul číslo šest, když v areálu ve Svatém Petru kraloval obřímu slalomu, ale žasl hlavně nad skvělou tratí. "Byla bezchybná a neponičila se ani ve druhém kole. Takové podmínky v domácím mistrovství nepamatuju," řekl.

Před startem se řešila otázka, zda titul obhájí Záhrobský, nebo mu porážku z úterního super G oplatí Bank.

Šestý muž nezapomenutelné olympijské kombinace ale obě kola obřího slalomu vyhrál a Záhrobského za sebou nechal o téměř osm desetin vteřiny. "Nebral jsem to jako satisfakci za super G. Vždyť v obřím slalomu jsem byl největším favoritem asi já," pronesl.

Už první kolo naznačilo, kdo bude pomýšlet na medaili. Bank před Záhrobským vedl o sedm setin. "Udělal jsem pár chyb, které mě stály ještě lepší čas," zamyslel se včerejší vítěz.

Bank ale ve druhé jízdě nenechal nikoho na pochybách a s přehledem si dojel pro první místo. Druhý skončil Záhrobský a třetí byl s více než dvouvteřinovou ztrátou na vítěze Zakouřil.

"Přestože jsem startoval jako poslední, trať byla pro všechny stejná. Ani náznak koryta," liboval si Bank, který se těší také na dnešní slalom speciál. "Tam bude chtít vyhrát zase Petr (Záhrobský - pozn. aut.). Já se budu snažit probít co nejvýš," uvedl.

Domácím šampionátem ale pro Banka sezona nekončí. "Bohužel. Musím ještě vyjet body pro nasazování do závodů v příštím roce," dodal.

Autoři:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze