Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


OBRAZEM: Ryder Cup ve Walesu měl svého naháče i další celebrity

Streaker nesměl na Ryder Cupu chybět. | foto: AP

6 2010
Ne všechno je v přímém přenosu, byť mnohahodinovém, z golfového turnaje vidět. A ne celé zákulisí se v Celtic Manor Resortu při Ryder Cupu skládalo z deště a bláta. Jako na každé takové akci se dá objektivem fotoaparátu zachytit její lesk i bída.

NAHÁČ NECHYBĚL. Čekalo se až do posledního kola a sám aktér si taky počkal o den déle. Ve špatném počasí se program významné golfové akce protáhl až do pondělí a slunce nad golfovým hřištěm bylo konečně příležitostí pro streakera. Lhostejnost, s jakou jeho běh přijal hráč evropského týmu Luke Donald, vybízí k zamyšlení, jestli náhodou čas streakerů už není pasé.

Ryder Cup 2010 - Bubba Watson.

JÁ SE NEBOJÍM. Neohrožená labuť (možná, že to byl spíš labuťák) ukazuje, že ani případný nezdařený úder Jeffa Overtona, který by trefil opeřené tělo, nevezme ptákovi odvahu podívat se blíž, jak to ti profíci vlastně hrajou. To diváci, ti museli zůstat za provazy.

Ryder Cup 2010 - Graeme McDowell.

FOTKA JAKO KVÍZ. Kdo uhádne, který ze členů vítězného týmu drží trofej? Nápověda zní: jeho putt definitivně stvrdil vítězství Evropy.

Ryder Cup 2010 - Corey Pavin (vpravo).

SPÍCÍ KAPITÁN. Corey Pavin nakonec nebyl doma v USA přijat jako vyslovený loser, i když Evropa ho tak vyprovodila. Lapsus s bundami do deště, které propouštěly vlhko, jalové vyjadřování a pohyb po hřišti ve stylu spící panna, tím si nemohl nikoho získat, byť by třebas odborně byl na výši.

Ryder Cup 2010 - diváci.

LIDOVÁ TVOŘIVOST. Kalhot ušitých z amerických a britských vlajek už byly plné i jiné ročníky Ryder Cupu. Variace na oldschoolové golfové oblečení jsou taky vlastně tradice. Módní policii by proto možná nejvíc zaujal tento šik klobouček.

Ryder Cup 2010 - Steve Stricker.

VELŠSKÉ SOARÉ. V sobotu večer se někteří hráči divili, jak rychle je rozhodčí vyhnali ze hřiště. Ale soumrak padal na jižní Wales opravdu rychle. Než se Steve Stricker dostal do klubovny, už neviděl na krok.

Ryder Cup 2010 - (zleva) Sergio García, Miguel Ángel Jiménez, José María Olazábal.

ŠPANĚLSKÁ STOPA. Bez ohledu na věk představují tito muži a krajané minulost, přítomnost a budoucnost Ryder Cupu. Sergio García byl kapitánovým asistentem, protože má dost zkušeností z minulých ročníků. Miguel Ángel Jiménez se zasloužil o letošní evropské vítězství. José María Olazábal je zmiňován jako možný nástupce Colina Montgomerieho.

Ryder Cup 2010 - (zleva) přítelkyně Rickieho Fowlera Alexandra Browneová a Amy Mickelsonová, manželka.

ŽE GOLF NENÍ SNOBÁRNA? ALE JE! Možná za to nemohou ani přítelkyně Rickieho Fowlera Alexandra Browneová, ani Amy Mickelsonová v roli Philovy manželky. Ale pohyb členek hráčského doprovodu po hřišti připomínal spíš variace na zahradní slavnost než nějaké urputné fanouškovství. Těch polibků a úsměvů přímo před zraky tisíců lidí stojících v bahně - hrůza, běs.

Ironie Ryder Cupu 2010 - plakát a skutečnost.

IRONIE. "Před šesti lety tady bylo pole. Váš byznys přetvoříme také." Nápis na billboardu a kontrastní pohled na dění kolem něj vyvolává otázky - pro koho byl Ryder Cup 2010 vlastně dobrý byznys?

Ryder Cup 2010 - Graeme McDowell.

VÝSLEDEK KVÍZU. Graeme McDowell je mužem ze siluety o několik obrázků výš. Graeme McDowell byl mužem Ryder Cupu. Graeme McDowell to má u evropských diváků asi už doživotně dobré.

Ryder Cup 2010 - diváci.

SKOTSKÉ TÓNY. Colinu Montgomeriemu kilt bezpochyby sluší. Jeho posedlost Ryder Cupem a spojení toho všeho s kolébkou golfu nemohly být vyjádřeny lépe.

Ryder Cup 2010 - Tiger Woods a jeho caddie Steve Williams.

AROGANCE NA DRUHOU. Ať už to jeden z nich nemá vůbec lehké, ať už si ten druhý tvrdí o sobě co chce - oba působí jako postavy z golfového pimprlového divadla. Tiger Woods se usměje jen v případě, že k tomu napočítá deset důvodů zároveň. Caddie Steve Williams jako by chtěl každým pohybem po hřišti vyjádřit, že golf a jeho jméno jsou synonyma.

Italský trenér anglické fotbalové reprezentace Fabio Capello na golfovém Ryder Cupu 2010.

MILÝ CHLAPÍK. Na golf se přišel podívat i italský trenér anglické fotbalové reprezentace Fabio Capello (uprostřed v černém). Rozdíl mezi jeho veřejným projevem kolem pracovních věcí a jeho žoviálním vystupováním "v civilu" je velký asi jako rozdíl mezi výkonem Petera Shiltona a ostatních anglických brankářů.







Utýrala holčičku v pěstounské péči. Musíme teď zpřísnit zákony?
Utýrala holčičku v pěstounské péči. Musíme teď zpřísnit zákony?

Tragický případ z minulého týdne nejspíš pohne českými zákony o pěstounské péči.

Najdete na iDNES.cz



mobilní verze