Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


OBRAZEM: Švýcarské skvosty na dosah. Jak si žijí tenistky v Lucernu

17 2016
Lucern (Od našeho zpravodaje) - Starobylé město, jehož počátky sahají až k roku 750, přivítalo tento týden české tenistky usilující o postup do finále Fed Cupu. Jak v Lucernu přebývají, ukazuje série fotografií ze zákulisí. Podívejte se.

Přiletěly za prací, nikoliv kvůli památkám či horské turistice. Karolína Plíšková si hned první den vyfotila jachty klidně spočívající na rozlehlém jezeře.

Všimly si majestátních zasněžených štítů na obzoru. Ve čtvrtek večer se celé družstvo hodilo do gala a vypravilo se na tradiční banket do hotelu Schweizerhof.

Především však tenistky kmitají mezi svým sídlem v Hotelu Europe a výstavištěm, kde pořadatelé postavili modrozelený kurt. Důležitější pro ně je jeho rychlý povrch než nejdelší krytý dřevěný most na světě Kapellbrücke. Od vycházek je odrazuje i nepříliš vlídné počasí.

„Město je nááádherné, Švýcarsko mám moc ráda. Všechno je tu čisté a pěkně srovnané,“ řekla Barbora Strýcová.

Libuje si v klidu dočasného bydliště. Zamlouvá se jí jeho secesní styl.

„A taky tu velice dobře vaří,“ pronesla. „My si stejně nejčastěji dáváme kuře s rýží. Ale to kuře mají propečené a křupavé. Umějí i polévky a občas tam pošlu i nějaký ten dezert.“

Ničím se nevzrušující týmová jednička Karolína Plíšková oceňuje, že se nemusí příliš dlouho trmácet do haly.

„Bydlela jsem v lepších i horších hotelech,“ pravila. „Ale já to neřeším. Jen se tady najíme a přespíme. Někdo se může jít proběhnout k vodě, i když mě se to netýká.“

Na dovolenou by se prý do Lucernu nevydala. Možná už se sem nevrátí. Její vzpomínky na město rozdělené řekou Reuss se nejspíš budou odvíjet od výsledku fedcupového duelu.

Zobrazit celou fotogalerii

Prohlédněte si pohodlně všechny fotografie

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze