Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Oblíbený závod Komrsková vynechá

25 2003
Zlín - Poprvé od srpnového mistrovství světa v americkém Anaheimu čeká gymnastickou špičku velký závod. Ve skotském Glasgowě pokračuje Světový pohár, ale mezi účastníky chybí Jana Komrsková. Nejlepší českou gymnastku vyřadilo zranění, které si přivodila už ve Spojených státech.

"Nemá cenu něco pokoušet, když nejsem v pořádku," poznamenala Komrsková, které se v největším skotském městě pravidelně daří. Pokaždé se dokázala dostat aspoň dvakrát do finále, v roce 2000 zazářila druhým místem v přeskoku.

Komrsková teprve před týdnem přišla o sádru, která tři týdny zpevňovala její levou ruku. Vyvrcholila tak lapálie, která se stala při rozcvičování před mistrovstvím světa.

"Dva dny před závodem si vyhodila hlavičku vřetenní kosti. Ta se pak se naštěstí vrátila, Jana odzávodila šampionát se zatejpovanou rukou. Zranění se však nelepšilo, do lokte se dostal zánět. Reprezentační lékař proto rozhodl, že ruka musí do sádry," popsal otec a trenér Jan Komrska.

"Aspoň si po vrcholu sezony pořádně odpočinula," dívá se na zranění z kladné stránky.

"Zatím se to příliš nelepší, ruka pořád bolí. Chodím se jen protahovat a posiluju," dodala gymnastka, které patří třináctá příčka ve světovém žebříčku pro přeskok.

Česká minivýprava se musela skotským pořadatelům omluvit, zrušila i zabukované letenky. Světový pohár pokračuje za měsíc v německém Stuttgartu. Na další akci, kterou pravidelně obsazuje, by už Komrsková nemusela scházet. Měla by obhajovat tři finálové výsledky.

"Teprve až se postavím na ruce a udělám stojku, můžu začít trénovat. Když ruka přestane bolet zítra, tak začnu hned zítra. Ale taky se to může protáhnout," podotkla Komrsková, která počítá s tím, že naplno začne trénovat nejpozději v prosinci.

V Anaheimu jí jen těsně unikl postup do finále v přeskoku, ale vybojovala jedno účastnické místo pro olympiádu v Aténách. Pokud se nestane nic nečekaného, do Řecka příští rok pojede.

Proto už teď spolu se svým otcem přemýšlí, jak zorganizovat přípravu, aby potřetí v řadě finálové prokletí konečně prolomila.

I v roce 2002 při mistrovství světa na jednotlivých nářadích v madarském Debrecínu zůstala těsně před finálovými branami. "Janu čeká maturita, pak chceme vyjet někam do zahraničí. Ale zatím je předčasné o tom mluvit, ještě nemáme domluveno nic konkrétního," poznamenal Komrska.

Výsledky Jany Komrskové na SP v Glasgow
* 2000 - 2. na přeskoku, 7. v prostných
* 2001 - 3. na přeskoku, 6. na bradlech a kladině
* 2002 - 6. na přeskoku a bradlech
* 2003 - kvůli zranění nestartujeNajdete na iDNES.czmobilní verze