Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Obhájkyně opět míří vysoko

27 2003
Olomouc - S nejvyššími ambicemi vstoupí v neděli do nového ročníku česko-slovenské interligy házenkářky DHK Olomouc, obhájkyně českého titulu. Mistrovský kádr zůstal pohromadě, navíc na studijní hostování ze Zlína přišly Jana Arnošová a Jana Simerská, po mateřské dovolené bude hrát i Veronika Hejtmánková.

"Díky posílení týmu můžeme využívat více hráček, a to nám umožní vyšší herní tempo," pochvaluje si trenér Lubomír Krejčíř.

Ten o víkendu, ve finále domácího turnaje, vyzkoušel různé varianty na křídlech, příště přijdou na řadu pivoti. Krejčířovi se také zamlouval výkon spojek.

"Zvláště v semifinálovém zápase stál výkon celého týmu na Hejtmánkové.
Když takhle bude hrát i v lize, budeme mít s pěti spojkami šanci přehrát soupeře vysokým tempem," slibuje si od posílení kádru Krejčíř.

"Budeme se snažit co nejvíce střídat, aby hráčky snadněji udržely fyzické síly." Na domácím turnaji se olomouckému publiku představila i další z posil, křídelní hráčka Jana Arnošová.

"Věřím, že herně se do týmu budu hodit," říká. "A jestli do družstva zapadnu i mimo hřiště? Tak to už dnes vím jistě." Arnošová začínala s házenou ve Veselí, předchozích pět let odehrála ve Zlíně. "Už jsem chtěla změnit prostředí a olomoucký tým měl zájem," řekla ke svému příchodu.

Naopak její spoluhráčka ze Zlína Jana Simerská na turnaji kvůli zranění nehrála.
Největším favoritem soutěže, kterou oproti minulé sezoně nebude hrát rakouský Hypo Niederösterreich, bude podle trenére Krejčíře celek Šaľy.

"Významně se posílila o Dubajovou, Šalátovou a Kuťkovou," všiml si Krejčíř, který je zároveň trenérem české reprezentace.

Program Olomoučanek v první polovině interligy:
31. srpna: Kunovice (doma), 6. září: B. Bystrica (venku), 14. září: Šaľa (d), 20. září: Michalovce (v), 28. září: Bánovce n. B. (d), 5. října: Partizánské (d), 11. října: Zlín (v), 19. října: Slavia (d), 10. ledna: Šurany (v), 18. ledna: Veselí (d), 24. ledna: Cheb (v).

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze