Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Obhájce pojede z Čeladné domů zase autem, šetří stejně jako loni

Oskar Henningsson na tiskové konferenci před Czech Open 2010. | foto: Alexandr Satinský, MAFRA

18 2010
Do Čeladné přijel Oskar Henningsson jako stále ještě čerstvý otec, ale hlavně jako obhájce titulu. Loňské vítězství v Moravia Silesia Open, jak se turnaj loni jmenoval, později nedokázal zopakovat. Švéd je příkladem hráče, který se v ostré konkurenci pohybuje chvíli dole a chvíli nahoře.

"Cítím se líp a líp," ujistil na tiskové konferenci v dějišti Czech Open. Je to věc, která se ho jindy většinou netýká. "Je to pro mě zvláštní, poprvé obhajuju titul, mám víc povinností a je na mě soustředěno víc pozornosti. Užívám si to," dodal.

Jeho nejlepším letošním výsledkem je 37. místo z Open de Espaňa, za něž inkasoval 12 600 eur. Celkem si hrou nevydělal ani třikrát tolik. Ze sedmnácti startů jen šestkrát prošel cutem.

I loni byl pro Henningssona zisk vítězné prémie 333 330 eur ojedinělým. "Bylo to velice příjemné vylepšení rozpočtu, měl jsem nějaké mezery, které jsem potřeboval zalepit. Nic zvláštního jsem si za ty peníze nepořídil," pokrčil rameny.

Moravia Silesia Open 2009 - vítěz Oskar Henningsson.

Moravia Silesia Open 2009 - vítěz Oskar Henningsson.

Jeho pověstná výprava autem domů, v jehož řízení se střídal s otcem, byla výjimečnou jen v souvislosti s tím, že takto cestuje vítěz. Pětadvacetiletý golfista (narozeniny měl před týdnem) potvrdil, že zvolil stejný způsob dopravy, tedy letecky sem a vozem zpět.

Coby otec sedmitýdenní Rut přiznal, že se mu z domova nikdy moc nechce. "Ale musím, protože golf miluju," svěřil se.

Když na letence šetří hráč ze 190. místa finančního žebříčku evropské série a z 348. příčky světového žebříčku, není na tom nic divného ani pozoruhodného. Ostatně, loni přijel na Moravu v pozici 513. hráče světa, ale v Race To Dubai na tom byl líp - 154.

Neschopnost zopakovat výsledek z Prosper Golf Resortu přiměla Henningssona změnit švih. "Ale jak přesně, na to se zeptejte trenéra, já sám nevím. Snažím se dělat, co mi říká," zasmál se loňský vítěz. "Je to všechno zaměřeno na to, abych ze hry odstranil špatné rány, aby byla solidnější.

Dovolit si zkoušet novinky stále ještě může, neboť výhra ho opravňuje startovat dva roky na celé European Tour. "Změnil jsem všechno přes zimu a zatím to není tak, jak bych chtěl, ale je to čím dál lepší."

Na místě, které mu přineslo tolik radosti, by si něco podobného rád zopakoval. "Cítím se tady příjemně. Připomíná mi to Švédsko," svěřil se Henningsson uprostřed beskydských kopců.Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze