Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Obhájce Johnson začal jako před týdnem ze všech nejlépe, Čejka je pátý

Dustin Johnson skončil minulý týden na Northern Trust Open třetí, stejně jako J.B. Holmes. Oba jsou po úvodním kole turnaje v Pebble beach na předních místech | foto: AP

12 2010
Před týdnem Dustin Johnson vedl na Northern Trust Open, nyní je v čele i v Pebble Beach. Navíc na společném turnaji profesionálů a amatérů vesměs z řad celebrit obhajuje loňské vítězství. Zadařilo se i českému rodákovi Alexi Čejkovi, který na Johnsona ztrácí tři rány.

Dustin Johnson si přinesl formu z minulého turnaje v Rivieře a po týdnu vede další kalifornský podnik. V úvodním kole Pebble Beach National Pro-Am se na malebném linksu blýskl skvělými desíti birdie, z toho polovinu z nich zahrál na posledních pěti jamkách. Tomu se říká skvělý finiš, díky kterému se dostal do vedení turnaje.

Dobrý finiš měl i další ranař J.B. Holmes, který na Johnsona ztrácí pouhý jeden úder. Ránu dne předvedl na osmé jamce, jeho předposlední, protože startoval z desítky. Na čtyřparu poslal svůj míček osmičkou železem na 160 metrů za praporek. Míč však měl zpětnou rotaci a po asi dvoumetrové "zpátečce" zapadl do jamky. Díky eaglu se dostal na skóre -6, které na poslední jamce zlepšil birdiem na -7.

J.B. Holmes, Pebble Beach

(J.B. Holmes)

"Byl to jeden z těch vzácných momentů, kdy to trefíte opravdu perfektně. Zahrál jsem to přesně tak, jak jsem chtěl," řekl Holmes, který skončil na Northern Trust Open třetí a v jeho finálovém kole se také předvedl jednou z nejhezčích ran turnaje.

Eagle a dokonce kolo bez bogey předvedl Jihokorejec K.J. Choi, který se s Holmesem dělí o druhou příčku. Johnson, Holmes i Choi tak využili startu na hřišti Pebble Beach, které je považováno za nejlehčí ze tří, na kterých se turnaj pořádá.

Na kalifornském pobřeží se ve čtvrtek hrála až překvapivě nízká kola, o čemž svědčí i to, že první stovka hráčů zahrála normu hřiště či lepší výsledek. Umožnilo to i slunečné počasí, které bylo pro hráče příjemnou změnou po předchozích deštích.

K.J. Choi, Pebble Beach

(K.J. Choi)

"Pokaždé, když je dobré počasí a greeny jsou měkké a ještě můžete zvednout a očistit míček na fairwayi, máte slušnou šanci zahrát dobrý výsledek," okomentoval Johnson podmínky i to, že vedení turnaje opět hráčům povolilo očistit míček na fairwayi.

V Pebble Beach se na úvod zadařilo i českému rodákovi Alexi Čejkovi. Německý reprezentant letos ani jednou neprošel cutem, ve čtvrtek ale zahrál na zrádném zrekonstruovaném hřišti Monterey Peninsula šest birdie a jedno bogey a se skóre -5 se dělí s jedenácti hráči o páté místo. Mezi nimi jsou například Vijay Singh, Mike Weir nebo David Duval. O tři rány za Čejkou je jeden z favoritů turnaje Phil Mickelson.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze