Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


O titul se utkají Sparta a Vsetín

3 2000
L i t v í n o v (nit) -
Šťastná trefa sparťanského útočníka Žemličky v rozstřelu ukončila nervydrásající semifinálový zápas i litvínovské naděje. Sparta se po bitvě, v níž mohla prohrát, přece jen prokousala do finále hokejové ligy. Tam je po sedmi letech. Sparťanský favorit poprvé v play off vypadl z role. Místo aby v klidu ukočíroval utkání, v němž vedl o dvě branky, téměř podlehl litvínovské odvaze a vytrvalosti. Pět minut před koncem normální hrací doby Litvínov prohrával 1:3, ale bez ustání se pokoušel uniknout svému osudu. Na vrcholu úsilí týmu stál Kysela, který dvěma góly v rozmezí tří minut vyrovnal. Sparta doplatila na opatrný přístup ke hře. Od 25. minuty, kdy dal Sýkora její třetí gól, střílela na Orcta jen po výjimečných protiútocích. "Hráli jsme pasivně," připustil sparťanský brankář Petr Bříza. "Prohrávali jsme osobní souboje a ztráceli puky na modré. Jako bychom nevěděli, jak je Litvínov ve středním pásmu geniální. Párkrát se překříží a střílejí na branku." Jedině díky Břízovi nepřišla Sparta o vedení už dřív. Gólman se třikrát postavil Rosolovi, Brandovu šikovnou střelu z úhlu zlikvidoval s pomocí tyčky. V prodloužení byl zase aktivnější Litvínov. Musel však přežít přesilovku a ránu Kučery, která se od tyče odrazila ven.
Branky a nahrávky: 6. Kubinčák (Reichel, Gýna), 56. Kysela (Kubinčák), 58. Kysela (Trávníček, Piroš) - 14. Sýkora, (Chabada, Výborný), 19. Vůjtek (Novák, Broš), 25. Sýkora, (Kučera, Výborný), rozhodující nájezd Žemlička. Rozhodčí: Haber. Vyloučení: 6:5. Využití: 0:2. Diváků: 7000. Třetiny: 1:2, 0:1, 2:0 - 0:0. Vývoj skóre: 1:0, 1:3, 3:3, 3:4.

Postupuje Sparta. Litvínov: Orct - Gýna, Nikolov, Pilař, Černošek, Mrázek (11. Meňhart), Štrbák - Rosol, Reichel, Kubinčák - Trávníček, Branda, Balázs - Kysela, Piroš, Kotrla.

Sparta: Bříza - Sýkora, Kučera, Ptáček, Šrek, Nedvěd, Benýšek - Výborný, Martinec, Chabada - Zelenka, Hlinka, Žemlička - Vůjtek, Broš, Novák, od 41. navíc Eiselt.

Plzeň - Vsetín 2: 3 v prodloužení (na zápasy 0:3)

P l z e ň (kap) - Klukovsky vyhlížející útočník Tomajko si zasedl na Plzeň a nemilosrdně ji obral o naději na postup. I ve třetím střetnutí semifinálové série jí dal vítězný gól. Tentokrát v prodloužení, zblízka, nad rameno brankáře Salfického. Poražení se přitom v podstatné části souboje v obdivuhodném tempu valili vpřed, ale vyplýtvali několik výtečných příležitostí a promarnili pět přesilovek. Za střídavého burácení a vzdychání publika stiskli soupeře, který sotva překročil střední čáru. Užívali si volnosti na širším kluzišti, snadněji pronikali přes modrou, zkoušeli pálit zdálky a clonit brankáři Čechmánkovi. Jeho magické zákroky však umožnily mistrovi razantní ofenzivu přežít. V 8. minutě Dopita provezl puk do pásma, následnou nepovedenou rozehrávku plzeňského Kořínka vystihl Tomajko a jeho ránu doklepl Pardavý. Aktivita domácích neumdlévala a po divoké skrumáži srovnal Straka. Zaskočený Vsetín znovu držel Čechmánek. Rybičkou vypíchl puk těsně před Vostřákem, načež v přerušení vybruslil až k vlastní střídačce, aby probudil tým z mrákot. "Hrajem!" zařval ještě s jedním nespisovným slovem. Plzeňský nápor vyvrcholil Špeldovým příklepem zdálky, který zapadl pod horní tyčku. Po Bělohlavově průniku podél hrazení dotáhl na 2:2 Jaškin a skomírající Plzeň už nenašla sílu, aby se znovu vzepjala a mocného protivníka přemohla.

Branky a nahrávky: 15. M. Straka (Pospíšil, Špaňhel), 42. Špelda (Kořínek) - 9. Pardavý (Tomajko), 51. Jaškin (Bělohlav), 65. Tomajko (Pardavý). Rozhodčí: Minář. Vyloučení: 3:6. Diváků: 8700 (vyprodáno). Třetiny: 1:1, 0:0, 1:1 - 0:1. Vývoj skóre: 0:1, 2:1, 2:3. ostupuje Vsetín.

Plzeň: Salfický - Čech, Řezníček, Kadlec, Špelda, Hanzlík, Vlček - Špaňhel, M. Straka, Pospíšil - Vostřák, Kořínek, Volák - Jeslínek, J. Straka, Antoš.

Vsetín: Čechmánek - Tesařík, Srdínko, Kuboš, Zábranský, Jaškin, Suchý - Pardavý, Dopita, Tomajko - Bělohlav, Patera, Procházka - Mařák, Stantien, Paroulek.
Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze